Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek a hozzátáplálásnál...

Szerintetek a hozzátáplálásnál, mi az ami régen jobb/rosszabb volt, mint most?

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 11:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is próbálom az arany középutat belőni.

A sok információ jó+ rossz is tud lenni. Amikor a védőnő és a gyerekorvos is mást mond és én egy harmadik variációt gondolok.

2017. jan. 12. 13:15
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

"Anyáink boldog tudatlanságban neveltèk/etettèk a gyermekeiket. "


Valamit azonban mégis jól/jobban csináltak "tudatlanul", mert soha nem volt még ennyi túlsúlyos gyerek, mint most a fene nagy tudatosság idején...

(Én is látom sajnos, de szakemberek is mondják, hogy nagyon magas a túlsúlyos gyerekek aránya.)

2017. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Túlsúlynak köze van ahhoz is, hogy régen nem a szobába ültek a gyerekek. Ma már megköveznek, ha egyedül van kint a 8 éves.

Ez csak egy példa volt, tudom a mai àrnyoldalát.


Én megpróbàlok a régi és az új trend között lavírozni. Nekem 1 éves a fiam. Mindent eszik, kivéve a még tiltólistàsakat. De nem kapok szívbajt, ha nagyi ad neki sütit, de én nem adok neki, csak ritkàn édességet. :)

Sajnos az én anyukàm meghalt, pedig kiváncsi lettem volna, hogy õ miket mond, ill. mennyire fogadja el a mai ajànlàsokat.

Nagy elõny a maiban annyi, hogy tàmogatjàk a sokàig szoptatàst. Tehàt nem az van, hogy a 3-6 hónapos gyerekkel màr nem bajlódnak annyit. Viszont a nagy hàtràny, hogy nagy a generációs feszültség, túl sok az eltérés. A mostani 10-en éveseknek könnyebb lesz, ha anyukák lesznek. Szerintem kevesebb lesz az eltérés a mostani és majdani ajànlàsok között.

2017. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

Nem gondolom, hogy a VALÓBAN tudatos családok tagjai lennènek elhízottak.

Èn elsősorban az allergènekre, ès a bevezetès idejère gondoltam, mert az èletmódunk össze sem hasonlítható a 100 èvvel ezelőtt èlt magyarokèval. Nem lehet egy-egy dolgot kiragadni a táplálkozás tèmájából, komplexen kell kezelni.

2017. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Cuncóka válasza:
100%
Èrdekes ez a kèrdès :-) egyben "felzaklató" is. Nekem pl rossz, hogy apai ágon magyszülőkkel nehezebbmegèrtetnem mi jó a kisfiamnak mi nem. Viszont mivel règen kevesebb diagnosztika volt nem tudták minrk betudni azt, hogy èn nem eszem olyan jó ètvággyal vèkony vagyok stb... Felnőtt korra derült ki refluxom. Egyik sem jó. De azèrt tegyük hozzá a mai babák tőlünk oörökölve (30èv) kevèsbè strapabíróak. A règi genetika össze nem hasonlitható a mostanival!!! Ez sajnos az emberisègnek tekinthető hülyesèg mert mi mindent akarunk tudni mindenbe beleavatkozni. Ez lesz a vesztünk ès az unokáinkè ia. Sok a helyes meglátás.
2017. jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Cuncóka válasza:
100%
Egy a lènyeg! Ha igazán ismerni akarod a gyereked ès megèrteni figyeled a reakcióit!! Nagyon nehèz. Meghalgatom mind a kèt felet de ha látom a gyereken hogy szenved ès nem jó neki valami akkor hagyod. Csak rátok számíthatnak!!! Nekem mindennèl többet èr mikor a 6hónapos kicsi fiam a szemembe nèz ès tőlem várja a "megváltást" a segitsèget. Ha nincs meg ez a kapcsolat lehetsz te règi vagy új "hozzátápláló" kaphatsz bárhonnan segírsèget de az èrzès a tièd! Van egy alap de mindent a gyereked diktál!!! Nem szabad erőltetni!! Bocsi a hosszúságèrt.
2017. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

[link]


35 éve

2017. jan. 16. 10:53
 18/20 A kérdező kommentje:
[URL= [link]
2017. jan. 16. 10:54
 19/20 A kérdező kommentje:
Szóval 35 éve, ez volt az ajánlott.
2017. jan. 16. 10:55
 20/20 anonim ***** válasza:
2017. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!