Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mért rosszabb a villany mint...

HorvathhZoli kérdése:

Mért rosszabb a villany mint régen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek hogyan csalnak a villannyal a szolgáltatók? Biztosan csinálnak valamit nem tudom nem értek hozzá

de unoka tesóm ismerőse mesélte, hogy higítják a trafóházakban körülbelül 80%kkal mert akkor többet mutat a villany óra meg nekik

vékonyabb vezetéket kell építeni mert annak kissebb az ellen állása. Nagyanyám is mindig mondja hogy nehezebben

melegszik a rezsón a víz mint régen. Nekem a porszivóm megy lassabban szerintem emiatt. Köszi a válaszokat.



2015. máj. 14. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
A gáz minősége valóban változó, dehogy a villanyáram erőssége és feszültsége jelentősen ingadozna 1% felett, azt erősen kétlem. Talán a gépek teljesítménye csökkent az elkoszolódás miatt vagy kevésbé türelmes a nagymama.
2015. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hogy bedugtok 15 készüléket egy megszakítóra (bár a rezsó vlsz csak elöregedett; a porszívót meg rendesen ki kéne pucolni), hűtő, rezsó, légkondi, porszívó, tévé, millió mobiltöltő, konyhai eszközök, barkácsgépek, hobbicuccok, lámpák stb.
2015. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

'higítják a trafóházakban körülbelül 80%kkal '


Higitjak. A villanyt.


Hat teged se az eszedert szeretnek, az tuti. Nyugodtan bevallhatod, hogy csak trollkodni szerettel volna, mert ha ezt komolyan gondolod, akkor az tobb mint tragikus...

2015. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Hat teged se az eszedert szeretnek, az tuti. Nyugodtan bevallhatod, hogy csak trollkodni szerettel volna, mert ha ezt komolyan gondolod, akkor az tobb mint tragikus...

"

Nem is kell hogy szeres nem is azt kérdeztem hogy engem milyennek tartasz a kérdésre válaszolj ah tudsz ne csak fikázz. Ha valami fizikus vagy akkor válaszolj normálisan amúgy meg inkább kussolj.

2015. máj. 14. 13:24
 5/19 Márton Károly válasza:
31%

Szia!


Mióta behoszták a rezsicsőkentést azóta esztet én is tapasztaltam már. de logíkus is mert más hogy miért érné meg nekik csőkenteni a rezsit. a kórmány sem a salyát pénzének az ellensége. Ráadásul beszéltem már villanyszerelővel és ő is aszt montda hogy bisztosan manipuláják valahogy a kiadott villanyt.

2015. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Inkább az írjon aki a kérdésre is tud válaszolni fikázni könnyű tudom.
2015. máj. 14. 13:38
 7/19 anonim válasza:
68%
Az 1-es jól írta, a gáz minőségével lehet csalni, de az áraméval nem. Legalább is a mi univerzumunkban, a fizika törvényeit elfogadva. Legfeljebb a villanyórát lehet manipulálni, de azt meg a fogyasztók szokták csinálni hogy lopjanak, nem a szolgáltatók.
2015. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

"vékonyabb vezetéket kell építeni mert annak kissebb az ellen állása"


Ellenkezőleg! A vastagabb vezetőnek kisebb az ellenállása. De nézzük fizikus szemmel, miért nem lehet "hígítani" az áramot. Az áramot az elektromos fogyasztóban (villanykörtében, rezsóban, porszívóban) a feszültség indítja.

Az áramszolgáltató ugyanannál az 1000 wattos rezsónál akkor tudna többet számlázni, ha nagyobb áramot tudna indítani a rezsóban. A villanyóra ugyanis a rajta átfolyó áram alapján méri a fogyasztást.

Nagyobb áramot akkor tudna indítani a rezsóban, ha nem az előírt 230 Volt feszültséget adná (+/- 3%) hanem nagyobbat. Nagyobb feszültség ugyanokkora teljesítményű fogyasztóban nagyobb áramot indítana el használat közben. Ezt viszont azért nem teszi meg, mert a fogyasztók készülékei a túlfeszültség (és túláram) miatt nagyon hamar tönkremennének, és mindenki perelné a szolgáltatót kártérítésért, mert jogszabályban meghatározott kötelessége a 230 V feszültség adott szinten tartása.


[A Debreceni Egyetemnek például több százmilliós kártérítést fizetett az áramszolgáltató, mert egy üzemi hibája miatt 400 V névleges feszültség került az egyetem 230 V-os hálózatára néhány percre, ami rengeteg komoly műszert, számítógépet, stb. tönkretett.]


Szóval a tudomány mai állása szerint, az árammal nem tud manipulálni a szolgáltató. Maximum a mérőórát állíthatja a mérési hibahatár (3%) felső részére. Hallottam olyanról is, hogy a fogysztó hajlandó volt a 30 ezer forintos hitelesítési díjat kifizetni, mert meggyőződése volt, hogy hamisan mér az órája, és kiderült, hogy csak 1% volt az eltérés.

Házilag könnyű ellenőrizni amúgy.

Egy adattáblája szerint 1000 Wattos készüléket kell 1 órán át üzemeltetni, és előtte-utána leolvasott mérőállásból kikövetkeztethető, hogy mennyit mér az óra. Nyilván a várt érték 1 kWh fogyasztás. [Persze eközben minden más készüléket, hűtőt, wifi routert, telefont, stb. szóval mindent ki kell húzni a konnektorból, hogy csak ez a mérendő tesztfogyasztó fogyasztása jelenjen meg a mérőórán.]

2015. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

Egy dolgot tudnak csinálni, a feszültséget csökkenteni. Ha messze vagy a trafótól akkor lehet, hogy nálad a megnövekedett egy háztartásra jutó fogyasztás miatt csökkent a feszültség. Este 6-8 óra körül egy villanyszerelővel méress rá.


A kérdésben annyi ellentmondás van, hogy jelez a kamuméterem. Ha tévedek, kérlek olvass utána az elektromosság alapjainak

2015. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Ha a nevetséges kérdéseket is díjazni lehetne,akár dobogós is lehetnél .Nem kell megsértődni a válaszokon ,hisz csak okosabb lettél .Aki e témában többet tud ,azon nem lehet csodálkozni ,hogy kiakad a kérdéseden .Inkább örüljél hogy elmondják hol lehet a gond nálad ,villannyal kapcsolatosan .
2015. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!