Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az ananász puffasztó? Érzékeny...

Az ananász puffasztó? Érzékeny pocakú kisgyereknek mikor adnátok?

Figyelt kérdés
Vagy miért írják olyan későre bizonyos táblázatok?
2017. jan. 25. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért írják későbbre, mert déli gyümölcs. Éretlenül leszedik, vegyszerekkel kezelik hogy az úton ne romoljon meg, de mire a bolt polcára kerül megérjen. Nem tudom magyar ananász létezik-e, ha van, akkor az biztos nem így kerül a polcokra.


Ha amúgy ti a családban nem esztek ananászt, vagy csak ritkán, akkor nem muszáj a babának adni. Ha eszitek és megkívánja, megkóstolhatja. Enyém olyan 10 hónapos kora körül kivette a kezemből, kicsit rágta de nem ízlett neki.

Ha keveset eszik belőle vagy épp csak megnyalja, akkor nem fog fájni a hasa.

2017. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor adok neki. Ritkán szoktam enni, a férjem nem szereti. Másfél éves és a citrusféléktől fáj a hasa, már amelyiket elfogadja egyáltalán, kivit nem eszi meg, banánt, almát és körtét eszik csak, ennél szeretném változatosabban etetni.
2017. jan. 25. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a kiwit és a citrusféléket nem eszi meg, akkor nagy valószínűséggel nem fogja szeretni.


Van benne egy enzim. (Bromelin enzim: fehérjebontó enzim.) Erőssen savas kémhatású is. Emiatt tapasztalod, ha megeszel 2-3-4 karikát (nem konzerves ananászt), hogy "felmaródik" a szád, azért ezzel vigyázz.

A konzerv ananásznál ilyen probléma nincs, de az tömény cukros löttyben úszik.


Puffadást, hasfájást nem tapasztaltam tőle sosem.

2017. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!

Citrusfélék közül a narancs ami nem izlett neki, a mandarin pedig puffadást okozott, de azt megette.

Nem konzervesre gondoltam én sem.

Remélem el fogja fogadni és nem lesz tőle baj.

2017. jan. 25. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!