Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi értelme felforralni a tejet?

Mi értelme felforralni a tejet?

Figyelt kérdés

Most nem a hàzi tejre gondolok, hanem a boltira. Mert ugye az mindenféle kezelésen àtment, így szerintem a forralàssal történõ sterilizàlàsnak nincs sok értelme. Szerintem legalàbbis. Eltudnà nekem valaki magyaràzni, hogy miért kell? Ràadàsul azt se mondhatjuk, hogy a baba gyomra miatt, mert a mai ajànlàsok miatt, nem is adjuk màr pici korban. Ha meg valaki allergiàs, akkor megint mindegy, hogy forralt-e vagy sem.


Màsik kérdésem hogy a legújabb ajànlàsok szerint 2 éves kor alatt ne vezessük be. De mi van a tejes ételekkel? Azt se adjunk? Mert bölcsibe is simàn adnak tejbegrízt és nem minden gyerek múlt el 2 éves. Illetve az a kaja más, mert főtt? Akkor a forralt tejet is lehetne adni hamarabb. Vagy tévedek?



2017. jan. 27. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Tejes ételeket lehet 8-10 hónapos kortól adni. De nyersen nem, csak ha egy ételnek az alapanyaga, ergó meg van főzve. Forralni a semterilizálás miatt kell. Én nem tudom pontosan, nem vagyok szakértő, viszont a legtöbb orvos/védőnő/szakértő ezt mondja, ezért bízom abban, hogy így van, és így csinálom én is.
2017. jan. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

nyers tejet kell forralni, a bolti, hőkezeltet értelemszerűen nem.

az, hogy te mikor adod b a bölcsibe a gyerekedet, egyéni szoc dolog, neked kell alkalmazkodnod a közösséghez, nm nekik hozzá de lehet kérni, hogy a tiednek ne adjanak tejet. ők meg kötelezve vannak, hogy naponta 1x vagy tejet vagy tejes étkezést biztosítsanak.


tejterméket 8-10 hónapos kortól lehet adni, tejet 1 évs kortól. a "javaslat" és a "szabad" nem ugyanaz

2017. jan. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Őszintén megvallva...három gyerekem van és én soha nem hallgattam az éppen aktuális és nagyon trendi -most mit adjunk és mit ne adjunk- dolgokra! Én mindig mindent úgy csináltam ahogy az én édesanyám velem.

1éves koráig én is csak ételekben, de utána fokozatosan, figyelve őt, adtam forralás nélkül. Kakaót, tejet.

2017. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló, szebben is fogalmazhatnál....szoc.dolog..sehol nem írtam, hogy beadom bölcsibe, ill. mikortól, sem azt, hogy alkalmakodjanak hozzám...

Viszont ment a zöld, mert van hasznos része a válaszodnak.

Én is úgy gondoltam h bolti tejet felesleges forralni,csak mindenki a forralást nyomatja, és nem értem, mert logikátlan. És a javaslat és szabad közötti különbségben is igazad van, csak gondoltam hogy egy hivatalos hely, követi a javaslatokat.

Ja mindenkinek ment a zöld.

2017. jan. 27. 23:33
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja igen a tejes dolgokat én is adtam kb 8 hónapos kortól, csak mondom számomra logikátlan, hogy tejes mehet, mert hőkezelt(főztem), de forralt tej, csak később... :D

Nagyjából követem az ajánlàsokat, lavírozva a laza anyu és a hallgatok a kutatásokra énem között. Csak volt pár unalmas percem és elgondolkodtam. A fiam még nem ivott tejet, de legközelebb a védőnőt is megkérdem, hogy ő mit mond. Kiváncsi vagyok. :)

2017. jan. 27. 23:40
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Talán azért mehet ételben a tej, de magában nem, mert ha az ételnek az alapanyaga, akkor nyilván nem eszik meg mondjuk 2 decit belőle, és olyan minimális mennyiségben nem árt, amennyit eszik egy étkezéssel.


De ez csak tipp, nem tudom pontosan :D

2017. jan. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Bolti tejet nem kell forralni mert hőkezelve van.

1 éves kor alatt nem szabad tejet adni csak tejterméket sajt, tejföl, de 2 éves kor fölött még jobb ha nem adsz tejet. Tejterméket attól még szabad adni.

Bölcsiben az 1 éves korhatárt veszik figyelembe, ilyen szempontból mindegy h főtt ételben van-e a tej, vagy sem, 1 éves korig nem szabad adni és 2 éves korig pedig lehetőleg ne, de ezt az utóbbi határt szerintem a legtöbben nem veszik figyelembe.

2017. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

akkor megpróbálom szebben leírni :) a bölcsi nem azért ad tejbegrízt a 2 év alattinak, mert főzve lehet adni.

azért add a bölcsőde, mert ők szabályozva vannak, hogy naponta kell tejet vagy tejes étkezést biztosítani. ez lehet kakaó, vagy akár vanília sodó is, de minden nap lennie kell az étlapon.

van 10 hónapos is és 3,5 éves is a bölcsikbe, nem lehet mindenkink megfelelni, a nagy átlagot nézik, a 10hónapos anyukájának meg szólnia kell, hogy neki még nem kaphat a gyereke tejet, így az ő gyerekének nem szednek majd tejbegrízt.

2017. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!