Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg az élet értelme az...

Tényleg az élet értelme az utódnemzés? Mi van, ha én nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Soha nem érdekeltek a gyerekek, nem tartom őket szépnek, nem kedvelem őket, inkább az agyamra mennek. Nem álmodoztam soha nagy esküvőről, gyerekekről. Nekem ez inkább egy feladat, kb mintha adóbevallást kéne készítenem, semmi kedvem hozzá, de meg kell csinálni.


Egyébként érzékeny vagyok a hormonváltozásokra, a fogamzásgátló szedése súlyos depressziót okozott nálam és akkoriban azt mondta a pszichológus, hogy ez terhességnél is ugyanúgy megtörténhet.


Lehet teljes életet élni úgy, hogy sose lesz gyereked? Minden férfi gyerekre vágyik?


25L


2017. jan. 4. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem akarsz gyereket nem szülsz, ennyi. Az más kérdés, hogy hol találsz olyan partnert, aki szintén nem akar.
2017. jan. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden férfi vágyik gyerekre, sőt egyre kevesebb, aki igen, és nem a gyerek az élet egyetlen értelme. A lényeg az, hogy találj értelmet az életednek, amitől TE teljesnek érzed, és legyél boldog úgy, ahogy neked a legjobb.


Nem kötelező gyereket vállalnia senkinek, és szerintem sokkal jobb hely lenne ez a világ, ha sokan időben felismernék, hogy nem lennének jó szülők és/vagy nem akarnak gyereket.


Azokkal meg ne foglalkozz, akik azon nyálaznak, hogy CSAK a gyerek az élet célja és értelme, és nem vagy nő, ha nem szülsz, és hasonlók. Ezek többnyire azok a nők, akik a gyerekszülésen kívül semmit sem tudnak felmutatni az életben, és idegileg kikészülnek, mikor a csemeték kirepülnek.


Nekem három van, imádom őket, de biztos vagyok benne, ha pl. meddő lennék, akkor is teljes éltet élnék, csak másmilyet. :)

2017. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Mindenkinek magának kell eldöntenie, mitől lesz teljes (vagy egyszerűen boldog) az élete. Ahogy te nem vágysz gyerekre, ugyanúgy a férfiak között is vannak ilyenek.
2017. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én még most várom az első babánkat, így nincs személyes tapasztalatom. Viszon van két idősödő munkatársnőm. Egyiknek sincs gyereke. Boldog, nyugodt életet élnek, viszonyt gyakran kérdezgetnek a babáról. Amikor mesélek nekik róla, a mozgásokról, az ulrahangokról szinte könnyes szemmel szokták hallgatni. Nem azt mondom, hogy úgy vállalj gyereket, hogy nem is vágysz rá, csak nehogy később megbánd.
2017. jan. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

nem vágyik minden férfi gyerekre, hisz minden nő se vágyik.

én sem szeretnék.


27N

2017. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

Ha mindenki így gondolkozna, akkor kihalna az emberiség. Ez az értelme az utódnemzésnek. Nem normális dolog, ha egy nő nem vágyik gyerekre. Természet ellenes. Menj el pszichológushoz. Úgy érzem, hogy az anyáddal való viszonyod a hiba, de lehet más is. Például a tesódat jobban szeretik vagy elkényeztetett egyke vagy.

Valóban nem kötelező mindenkinek gyerek. Lelki nyomorékoknak jobb is, ha nem születik. A gyerek is azzá válna az anyja miatt.

2017. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötelező. Akkor ne szülj.
2017. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Az utódnemzés értelme, hogy ne haljon ki az emberiség. Ez viszont nem azt jelenti, hogy mindenkinek kötelező szaporodnia. Sokaknak jobb is, ha nem teszik.

De szerencsédre már olyan világban élünk, ahol nem a családalapítás az élet non-plus-ultrája. Lehetsz boldog gyerek nélkül, a munkáddal és/vagy hobbiddal.

Az, hogy egy olyan párt találj, aki ténylegesen élete végéig nem szeretne családot, egyre nagyobb az esélyed.

2017. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is a gyermekvállalás az élet célja . Nekem és a páromnak. Ezért vagyunk együtt,mert közösek a vágyak.

A te életed célja nem ez. Nincs ezzel semmi gond,bár nekem tényleg fura. De nem vágyhat mindenki ugyanarra.

Férfi is sok van,aki nem akar gyereket .

2017. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Természetes dolog hogy nem mindenki akar gyereket meg az is az lenne, ha pl. most úgy gondolod hogy nem és később meg úgy gondolod, hogy igen mindaddig változhat a véleményed amíg "ki nem futsz az idődből" hogy gyereked lehessen.

Az a lényeg szerintem hogy mindenki tudja azt magáról hogy tényleg kell-e neki (tudna róla gondoskodni és szeretni őt) vagy inkább csak nyűg lenne - eszerint kell dönteni.

Olyan is van hogy valaki szeretné, sokáig nem sikerül majd pedig már később nem is szeretné "annyira" de mégis összejön pont akkor - ez esetben közelebb áll ahhoz hogy mégis bevállalná tehát erősebb benne az hogy legyen gyereke mintsem soha ne legyen. Megszületik a baba akkor képes nem cserben hagyni őt és megadni minden tőle telhetőt neki és megerősödik benne az érzés hogy jól döntött hogy lett egy gyermeke.

2017. jan. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!