Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az elkovetkezendoben vezetnem...

Az elkovetkezendoben vezetnem be a fiamnak a tejtermeket, tojast, disznohust. Elmagyaraznatok a modjat?

Figyelt kérdés

Azt megertettem a vedonom magyarazatabol, hogy minden nap legyen feherje. Tehat peldaul ha adtam tojassargat, akkor nem kell hus? Vagy ha adtam sajtot, nem kell tojassarga?

Es a tojassargat nyersen vagy fove adtatok az etelhez? Koszonom a segitseget.


2017. febr. 3. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyersen??? Ez hogy merülhet fel benned?


Egyébként nem ugyanakkor lehet ezeket bevezetni. Nagyon nem.

2017. febr. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

8 hónapos? Ne vezesd be mindet egyszerre!

Főzöl tojást és a sárgáját adod oda, valóban, akkor nem kell húst adni.

De fontos, hogy nem biztos, hogy azonnal van is allergiás reakció. Én pl ahogy vezettem be apránként a jogjurtot orvosi javaslatra másfél évesen egyszer csak az tűnt fel, hogy 4. naptól egyre rosszabb az alvása. Elnevetett ő ha ébren volt, látszólag semmi baja nem volt. Majd ordítva kelt pukikra, extra híg lett a széklete stb.. szóval apránként, ne egyszerre mindent, én minimum 2 hetet szánnék arra, pl sajtot kis mennyiségben kapna és figyelném a reakciót, persze lehet az túlzás ahogy én gondolom, de jobb félni tudod..

2017. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te eszel otthon nyers tojást?!
2017. febr. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogyha teszel tojást a főzelékbe, akkor pluszban hús nem kell.

A húst úgy vezesd be, hogy jól megfőzöd és hozzáturmixolod a zöldségekhez, először keveset aztán többet. A tojást egy éves kor után javasolt, először egy keményre főtt tojás negyedét adj majd lehet emelni az adagot (ezt is főzelékbe keverve ha eszik meg, vagy akár kenyérre kenve valamilyen krém formájában). Ha a sárgájával nincs baj, utána lehet a fehérjét is.

Nyers tojást még véletlenül se adj, igazából még azt sem szabadna, hogy megnyalja bizonyos sütik krémjét egy baba.

2017. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-es, 4-es nagyon koszonom a segitseget....ertettetek , hogy mit akarok kerdezni


nem nyersen etetni akartam, hanem ugy ertettem, hogy az etelbe nyersen vagy fove kell beletenni


ma beszeltem a vedonommel, akitol direkt rakerdeztem a tojasra, o mondta, hogy a sargat lehet, a feherjet csak 1 ev utan....azert kerdeztem itt is ra, hogy mi a velemenyetek


nem is egy nap akartam ezeket beveyetni, hanem ugy ertettem, hogy most igy 8 honap utan ezek kovetkeznek, legalabbis igy olvastam


ezeket az utobbi mondatokat irtam a kotekedobb emberkeknek


majd ha tul leszek az elso gyerek etetesen, nevelesen, biztos tobb tapasztalatom lesz, es majd nem fogok en sem senkit lehurrogni, ha netan butacska kerdest tesz fel, hanem tudasomhoz kepest segiteni fogok, akarcsak a 2-es, 4-es valaszolo

2017. febr. 3. 20:26
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"nem nyersen etetni akartam, hanem ugy ertettem, hogy az etelbe nyersen vagy fove kell beletenni"


nyilván főve teszed bele az ételbe nem nyersen! ez nem evidens? vagy arra gondolsz, hogy főzés előtt nyersen belecsurgatod és együtt főzöd meg mondjuk a tökfőzelékkel? :/

10 hónapos kor után vezesd csak be a tojás sárgáját. 8 hónaposan egy pici reszelt trapista sajtot tehetsz bele a főzelékbe ha mondjuk az jobban megy :) pl. egy paradicsomos kajáb

2017. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

a disznhúst akár el is hagyhatod.

tojást pedig nem egészséges nyersen, de még csak lágytojásként sem enni.


sajnos a civilizált világban amúgy nagyon nehéz egészségesen étkezni, mert nem arra van ráállva a kereskedelmi hálózat.


Még az úgynevezett bébi ételek is távol állnak az egészségestől.

És most le ne szóljon senki, de a tejről meg annyit, hogy nemrég hallottam valahol, hogy valakinek azt mondják: "Nem vagy laktózérzékeny, csak nem vagy boci. Az élővilágban nincs egyetlen faj sem az emberen kívül, aki egy másik állat tejét issza vagy felnőtt kroában bármilyen tejet inna."


ha pl egy macska, (mert ugye közismert, hogy a macskát tejjel itatjuk) választhat a víz és a tej között, sokkal többször fogja a vizet választani, mivel nem boci.

2017. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez jo volt
2017. febr. 4. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!