Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmagyaráznátok nekem a...

Elmagyaráznátok nekem a hőmérőzés lényegét?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy minden nap ugyan akkor kell megmérni a hőt, reggel ébredés után. De mi számít jónak és mi nem? Milyen magasnak kéne lennie a hőmnek ovukor meg utána? stb?

2014. okt. 22. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:

ovuláció előtti napon a testhőd hirtelen leesik, a normál 36-36.5-ről akár 35.5 fokig. ez a peteérés előtti nap, sokak szerint ez a leghatékonyabb nap a teherbe esésre. Majd az ezt követő napokon elkezd felkúszni, előbb 36.5..36.7...37, akár 37 fok felé is - ez a 3-4 nap még hatékony...végül a testhőd ott is marad 37 fok környékén, vagy akár afölött, ciklusod második felében. Menstruáció előtt pedig fokozatosan ismét leesik 36.5 köré, és ott is marad a következő ovu előtti hirtelen leesésig.

Ez alól kivétel, ha sikerül a teherbe esés, mert akkor nem jön meg a menzesz, és testhő is fent marad. Ez számít tehát jónak.

A terhesség megállapítására nem a legbiztosabb módszer, de a peteérést el lehet vele csípni, főleg ha valakinek szabályos a ciklusa és a testhője is a nagykönyv szerint változik.

Nekem szabálytalan ciklusaim voltak, hol 30 nap, hol 50 nap, lehetetlen lett volna megjósolni mikor van peteérés. De ezzel a módszerrel, szépen követve a hőgörbémet, két hónap alatt sikerült teherbe esnem.

2014. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm. de és az mit jelent, ha ma csak 36.4 volt a hőm, pedig ovu után vagyok 4 nappal? nem kéne magasnak lennie akkor a hőmnek?
2014. okt. 22. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:

attol függ, hogy mennyi a te alaphőd. a saját alaphődhöz képest kell magsabbnak lennie, erre nincs egy általánosan meghatározott szám. az én alaphőm 35.5-36.0.

a 36.6 nálam pl. már baba volt :)

2014. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egy nap elteres nem szamit itt komplexen az osszes napot kell nezni. leeeshetett attol hogy kevesebbet aludtal rosszat almodtal hirtelen ebredtel stb. vezesd minden nap papiron vagy a ciklus.hu oldalan es akkor fogod latni h mi a helyzet.
2014. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm :) ma mértem először hőt, nem tudom még alapból mennyi szokott lenni. :)
2014. okt. 22. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!