Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmagyaráznátok ezt, hogy miért?

Elmagyaráznátok ezt, hogy miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) Szóval..a férjemmel hónapok óta próbálkozunk a babával eddig sajnos sikertelenül:( Próbálom figyelni a peteérést 2-3 naponta vagyunk együtt, nálam minden rendben és nem tudunk arról sem, hogy a férjemmel probléma lenne (Isten ments) de persze ha eltelik egy év akkor megyünk sperma vizsgàlatra. Van egy baràtnőm akinek 2 gyereke van..elmondása szerint mindig is védekeztek aztán egyetlen egyszer nem és hopp terhes lett az elsővel..megszülte..aztán utána is védekeztek csak egy alkalommal nem és teherbe esett a 2.-al. Ez meg hogy lehet? Életében 2-szer nem védekezett és 2 gyereke van.. én meg mint egy őrült minden hónapban bezsongva várom, hogy ne jöjjön meg aztán pedig csalódok egy hatalmasat. Ez mitől függ? Pont kifogta mind a 2szer a peteérést és sikeresen teherbe is esett..vagy lehet h nálunk van valami gond? Olyan igazságtalan ez:(

2015. jan. 31. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehet szervi eltérés is.

Viszont nagyrészt szerencsén múlik, illetve a lelki hozzáállás is sokat számít. Aki nagyon akarja, az rágörcsöl, a szervezet ezt stresszként éli meg és a hormonálisan gátolja a teherbeesést.

Ezért érdemes - ha az orvosi kivizsgálás nem talál eltérést - pszichológusnál futni egy kört stresszoldás miatt.

2015. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy rágörcsölek e de az tény, hogy nagyon nagyon sokat van az agyamba h essek már végre teherbe mert nagyon nagyon akarom.. és a mensi előtt egy héttel már nagyon nagy izgalom és türelmetlenség van bennem..de szerintem ez normális vagy nem? Aki nagyon szeretné szerintem az valamilyen szinten rágörcsöl főleg ha hónapokig nem sikerül..
2015. jan. 31. 19:22
 3/15 A kérdező kommentje:
Mit értessz az alatt, hogy szervi eltérés?
2015. jan. 31. 19:22
 4/15 anonim ***** válasza:

Egy egészséges fiatal pár, ha pont ovukor van együtt, akkor 20% az esély a sikeres teherbe esésre.

Ez olyan, mintha egy zsákban lenne 4 piros golyó és 1 zöld. És minden ciklusban húzhatsz egyet.


De ezek szerint hónapok óta mellé nyúlsz.

A barátnőd meg csak kétszer húzott, de mindakétszer pont a zöldet.


Egyébként a kor előre haladtával, és esetleges szervi vagy hormonális, esetleg lelki problémákkal egyre nő a piros golyók száma a zsákban.

2015. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat :) 23 éves vagyok úgyhogy szerintem nem ez lehet a gond.. hormonális problémáról sem tudok de ha most sem sikerült akkor lehet nem ártana egy hormon vizsgálat..egy kicsit túlsúlyos vagyok de ezt sem értem mert a làny akiről írtam kb 100 kg.. de mindenki más..
2015. jan. 31. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia !szerintem is a rágörcsöles vagyis en mar annak tudom be de egyszerüen nem tudok ugy csinalni hogy nem erdekel majd jön ha jönni akkar!Azert gondolom mar enis hogy rágörcsöleses mert énis első terhessegemnel eszre se vettem hogy kesik ase tudtam mikor jön meg nem is foglalkoztam vele gondoltam 1et jo lenne mar az a gyerek hogy is van ez?!elmentem a patikaba viccböl hogy na milyen is az a teszt hogy nez ki megcsinaltam 2 csikos lett.második terhessegemnel ugyancsak nem papiroztam le hogy na ekkir es ekkor kell megjönie jött amikor jött az a menstruació a paromnak prosztata mütéte voolt minimalis a teherbeeses terhes is lettem akkor az volt a fura hogy görcsöl a hasam de nem jön meg teltek a napo anyu mondta te terhes vagy vettem is egy tesztet 2 csíkos volt elmentem dokihoz mar 7 hetes terhes voltam .Viszont most az istennek nem akkar összejönni jegyzetelek hömerözöm ovulacis teszteket halmozok fel terhessegi tesztet es nem akar 2 csíkos lenni az istennek sem :(
2015. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták az orvosok, hogy természetes úton nem fogok tudni teherbeesni szervi és hormonális problémák miatt. Ennek ellenére védekeztünk, mert még nem akartunk gyereket. Aztán egyszer nem húzott a férjem gumit, egy alkalomból mi baj lehet felkiáltással. Baj az tényleg nem lett, de gyerek az igen. Az okát nem tudom. Tény, hogy nem görcsöltem rá, hogy gyereket akarok, mert még nem akartam, tény, hogy nagyon boldog voltam, mert aznap tettem sikeres államvizsgát, ahogy az is tény, hogy a férjemnek volt egy hülye megérzése, hogy szerinte sikerült osszehozni egy babát, amin jót nevettünk, mert hát nem lehet, ezt megmondta a pár orvos, akinél voltam. Ha lenne valami tuti recept rá, én elárulnám, de sajnos nincs. Azt tudom mondani, hogy ne csüggedj, pár hónap még tényleg nem a világ és piszkosul fiatal is vagy, így nem múlik semmi pár hónapon.
2015. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#4 vagyok


Valaki már korábban kérdezett hasonlót. Bemásolom a válaszom. Az a lényeg, hogy egészséges párnál, ha jókor vannak együtt, akkor "min csúszhat el" a dolog:


"Lehet, hogy a sperma és a petesejt nem találkozik.


Vagy találkoznak, de nem sikerül befúródnia, vagy nem ép a sperma.


Ha mégis összejött a nagy találkozás, akkor lehet, hogy nem tud megtapadni a méhfalon a petecsomó.


Ha megtapad, akkor meg lehet, hogy tud jól megtapadni, és eléggé belefúródni.


LEhet, hogy abban a ciklusban éppen nem elég magas a progeszteronszint, és elmegy a petecsomó.


Az is lehet, hogy kromoszómarendellenesség miatt nem tud megfelelően osztódni, és elmegy.


Hihetetlen, de a korai terhességek 70%-a ér véget az 5. hét előtt. A zöme 4 hetesen elmegy a rendes mensesszel. Aki nem tesztel előtte, nem is sejti, hogy pár napig elméletileg terhes volt.


Ezért nem is szabad a nemvárt előtt tesztelni."

2015. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat nagyon rendesek vagytok :) Remélem, h tényleg nincs semmi. Az is lehet, h már most az vagyok pár nap múlva kell megjönnie.. ha kívàncsiak vagytok akkor majd leírom a fejleményeket :)
2015. jan. 31. 20:11
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként, bármikor mehettek spermavizsgálatra, azt senki nem ellenőrzi, hogy tényleg el telt e már egy év :-)
2015. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!