Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elmagyaráznátok nekem legyetek...

Elmagyaráznátok nekem legyetek szívesek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megtudtam, hogy ir-es vagyok, ez mit jelent pontosan egy teherbeesésre nézve? Mármint hallottam róla, hogy problémát okozhat? Szóval semmit nem tudok ezzel kapcsolatban sajnos. Tudnátok segíteni nekem pár szóban ezzel kapcsolatban? Mégis mit jelent ez az ir? Még ezután megyek orvoshoz is. De mégis sokat jelentene, ha valaki tudna pár szót írni. Köszönöm


2015. okt. 18. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
2015. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Az alapokat át tudod tekinteni itt: www.pcos.hu


Ha orvoshoz mész, akkor endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz. Sokak szomorú tapasztalata, hogy a nőgyógyász ezzel nem tud mit kezdeni. Félrekezelhet.


AZ IR, inzulinrezisztencia az oka a PCOS nevű betegségnek (ami igen, sajnos akkor is lehet, ha cisztákat nem találtak a petefészkeiden). Fontos a min. 3 pontos cukor és inzulin terhelés (ez utóbbi előszeretettel lemarad), a hormonok (főleg a tesztoszteron, prolaktin szokott eltolódni), a máj és vesefunkció és sokaknál jelentkezik mellette pajzsmirigy működési zavar is. D vitamin hiány jelentős szokott lenni. Ezeket mielőbb érdemes megnézetni.


A legjobb hely, amit ajánlani tudok, annak ellenére, hogy pénzbe és időbe kerül (de a szakértelmük vitathatatlan): MensMentis (mensmentis.hu)

2015. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm. Igazából úgy gondoltam, hogy elmegyek nőgyógyászhoz, illetve tovább endokrinológushoz is. Csak egyelőre mivel 'friss a tudat' és csak hallomásból tudok dolgokat, így ezután kell ezeknek utána néznem és tovább mennem, hogy tudjam mire számíthatok.
2015. okt. 19. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!