Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hol szerzitek be a hozzátáplál...

Hol szerzitek be a hozzátápláláshoz az alapanyagokat?

Figyelt kérdés
Sokat olvasok mostanában a hozzátáplálásról,babám jövő héten lesz 5 hónapos.Hol veszitek a babakekszet, gabonapépet,stb.Segítenétek,hogy miket kell bevásároljak.Falun lakom,szeretnék előre felkészülni mindennel egy nagybevásárlás alkalmával.Tanácsokat várok,mi az ami szükséges és hol érdemes vásárolni?
2015. ápr. 30. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
én vettem 5db aventes 240ml-s poharat. etetni, tárolni, fagyasztani, utazáshoz nagyon jó. két aventes kanalat vettem még. a poharak előtt vettem a tescoba 4db 150ml-s kis tárolót 150ft.ért, fél adagok fagyasztására használom. előkét vettünk 10db-ot. kb ennyi. jah 7 gabonás pépet szoktunk venni sűríteni, azt anno a rossmanban vettem 600ftért kb 2-3 hónapja. még mindig van benne egy kevés. mást nem vettem. az alapanyagokat meg itthon veszem a kisboltokba. a húst szintén a faluban hentestől, de a tescoba is szoktam venni hó elején, kb 2 heti kajának valót veszek ott, mirelittet, frisset és itthon adagokba lefagyasztom...stb.
2015. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Soha nem vettem ilyen "divatos" dolgokat. A rendes keksz is ugyanolyan jó, a zöldségek, főleg falun jobbak, mint a boltiak. Bébi ételt is csak akkor vettem, amikor nem volt időm főzni vagy utaztunk valahova.
2015. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy le leszek pontozva, de én a bébiételeket részesítem előnyben, illetve zöldséget csak ismerőstől veszek/fogadok el, aki biztosan nem permetezi, ha boltban vásárolok akkor csakis mirelitet, azt leszedik és már fagyasztják is. Pl most is árulnak karfiolt, cukkinit, paradicsomot, répát a boltokban, hetekig eláll a polcokon, illetve szállították is, tuti hogy agyon van fújva gombaölővel. Almát, banánt szoktam venni, nem tudom máshogy megoldani, de magunknak is szinte csak mirelit zöldségeket veszek. Bébiételekhez tudom ajánlani a Müllert, sokféle bébiétel van, tűrhető árban. Van kis üveges répa, fehérrépa (finom), alma, sütőtök, ezek kimondottan kóstóltató adagok.
2015. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kert, Spar, Tesco. a tejpepet az orvos irja receptre.
2015. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk az orvos nem írta fel a tejpépet mert szerinte azt csak indokolt esetben lehet....

2 gyerekem van ( a kisebb fél éves, szóval pont aktuális a téma nálunk is), ezek jöttek be: Dm-ben vásárolok, natúr tejpépet (nem ajánlom az ízesítettet 1 éves korig -csoki, sztracsatella- mert pici gyereknek a natúrabb ízekre van szüksége-szerintem-), rizspépet, gabona pépet (korosztályhoz vannak igazítva-4-6-8hósnak való, üveges babaételeket előnyben részesítem-4-6-8 stb hós mert azok bio-k (nagyrészt) és ellenőrizve vannak (direkt picibabáknak találták őket ki), gyümölcslevek szintén.

Üveges babaételt mindenképp vegyél még akkor is ha nagyrészt te főzől majd mert néha jól jön rosszabb napokon ha nem kell főzni vagy ha úton vagytok.

Én a hozzátáplálás elején üveges kajákat adok, kb 2 hó múlva állok neki főzni. (kis mennyiséget egyszerűbb kivenni az üvegből mint megfőzni fél répát meg fél krumplit).

Dm-ben azért is szeretek vásárolni (amúgy mi is falun vagyunk csak a városba járunk nagybevásárolni) mert gyűlnek a pontok és kedvezményeket tudok igénybe venni akár pelusra akár babaételre. Babakekszet szoktam venni, biot, hozzáadott cukor nélkül, nem azért mert elítélem a sima háztartási kekszet (ugyan úgy ajánlják a védőnők ezt is mint a bio babakekszet, szóval ha sima kekszet veszel ne érezd rosszul magad) hanem mert úgy vagyok vele hogy havi 1 csomag 500ft-os keksztől nem leszek szegényebb...

Főzni szerintem csak akkor érdemes amikor már teljes adagokat eszik a baba (kb 150-200milit).

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót.

2015. ápr. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszaitokat,sokat segítettek.Írjatok még tapasztalatokat!Köszi!
2015. máj. 1. 07:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Üveges bébiétel a müllerből. Bio zöldség a lidleből, tescoból, saját kertből, hús szintén ismerőstől ahol nem 6 hét alatt nől meg a csirke....nekem fontos szempont volt, hogy bio alapanyagokat használják az ételeihez, 18 hónapos de még mindig inkább külön főzök neki sokszor. Az elkészült főzeléket adagonként lefagyasztom, a húst eleinte levesbe főztem meg enyhe ízesítéssel, majd azt ledaráltam, és jégkocka tartóba fagyasztottam le. Még most is van lefagyasztva 3-4 féle főzelék, húsleves, pörkölt. Igy ha nincs időm főzni akkor csak elő veszek valamit a hűtőből.
2015. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rossmannos cuccokat nagyon ajánlom, bio főzelékek, húsos menük, gyümölcsök, tejpépek, gabonás üveges kaják, minden van. Szerintem nem éri meg pepecselni a főzéssel, mikor 179 forintért veszek egy adag kaját a babának. A tejpépeik nagyon jó állagúak, szívesen eszi a babám. Babakekszet múltkor a cba-ban vettem 370 ft-ért, bio tönkölylisztes cucc. Amúgy meg nem nagyon kell túllihegni. :)
2015. máj. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!