Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszerke vagy hozzátáplálás...

Tápszerke vagy hozzátáplálás inkább?

Figyelt kérdés
A kisfiam most 5 és fél hónapos, igény szerint szoptatott baba. Egy pár napja olyan étvágya lett, hogy nem elég neki a tejcsim, éjszaka is gyakran (4-5x) felkel cicit keresve. Az ajánlás szerint kb. két hét múlva ideális a hozzátáplálás megkezdése. Kérdésem, hogy addig tápszerrel pótoljam inkább a hiányzó anyatej mennyiséget, vagy kezdjem el a hozzátáplálást? Egy pár ételt már kóstoltunk (alma, krumpli, répa, banán) - az utóbbi kivételével nem nagyon ízlett neki egyik sem. Mit javasoltok?

2017. márc. 9. 01:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A mostanit 11hos kisfiamnak ennyi idősen a csirke pörkölt volt a kedvenc már.. Tápszert eldobtuk a francba 3hosan és csak azt ette amit mi onnantól persze már előtte is. 3hetes kora óta
2017. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni, hogy ez most csak egy rossz vicc akart lenni, vagy komolyan írtad. Mindenesetre én ennél kímélőbb módon szándékozom bevezetni a szilárdat.
2017. márc. 9. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A vicc az az amit a többi anyuka csinál nem amit én, én csak normálisan találom a gyerekem legalább ;)
2017. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is vicces ez a hozzátáplálási mizéria... Első lányom 5hósan már egy csomó mindent evett. Három hónaposan kezdtem a gyümölcsöket adni neki és nagyon gyorsan kiváltottunk egy étkezést. Ma négy éves és köszöni makk egészséges és nagyon jó étvágyú nem válogatós. Második babámmal is most kezdtem el az almát, hétvégén tölti a három hónapot. Én a helyedben simán elkezdeném kóstoltatni, aztán majd látnám, hogy mennyire fogadja el.
2017. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én csemetém 4 hónaposan már füstölt kolbászt rágcsált a babakocsiban. Sosem volt tápszeres, 24 hónaposan álltunk le a szoptatással. A másik gyerkőc 12 hósan választotta le magát. Nem allergiásak semmire, nincsenek étkezési zavaraik. Mindenevőek, jó étvágyúak, ja és a szellemi képességük is jó. 14 éves és 11 évesek már.
2017. márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ennyi idős, háziorvos mondta, ha nem elég a tej, akkor kezdjem el a hozzátáplálást. Én már almát adok neki.
2017. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem arra irányult, hogy helyes-e, van-e értelme a mai hozzátáplálási ajánlásoknak, és nem volt célom vitát generálni a témával kapcsolatban. Ha valakinek a jövőben hasonló kérdése lenne: én végül úgy döntöttem - illetve a kismanóm döntött úgy, hogy inkább püréket eszik: egyik napról a másikra elkezdett irántuk érdeklődni, és szívesen fogadta, kiváltképp az édesburgonyát, sütőtököt, bolti bébiételből a 4 hós kortól adható finomfőzeléket (bár szívesebben adok neki házilag készült bébipapit). Nem azért akarom óvatosan bevezetni az ételeket, mert valaki azt mondta, vagy mert ez van leírva, hanem azért, mert én magam így látom jónak, főleg mivel több családtagomnak is vannak emésztőrendszeri betegségei, allergiája, stb. Emellett pedig szoptatni, amíg és amennyit lehet (ameddig a kisbabám igényli) Nekem így tiszta a lelkiismeretem.
2017. ápr. 19. 10:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy aki ténylegesen a kérdésre válaszolt, annak köszönöm a válaszát! :)
2017. ápr. 19. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!