Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyümölccsel vagy zöldséggel...

Gyümölccsel vagy zöldséggel kell kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
2017. márc. 9. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Gyümölccsel. Először egy kis alma, őszibarack, körte, és így tovább. Utána lehet vegyesen, mint pl.az alma őszibarackkal. Attól függően, hogy a babának melyik ízlik jobban.
2017. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Nincs olyan, hogy kell, max. olyan , hogy ajánlott. Egyébként én külföldön lakom, itt kint hogy aztmondják hogy zöldséget adjunk először, mert így később meg fogja enni a zöldségeket nem lesz válogatós. Ami szerintem teljesen igaz, hisz a magyar gyerekek nagy része nem eszik zöldséget, nem az agyoncukrozott borsófőzelékről beszélek.


Svédországban egyébként hallal kezdik a hozzátáplálást, tehát ez teljesen ország függő.

2017. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Feluveg bébi kaját nyomott be 3hetesen, sose ette a gyümölcsöket most 11hos csak a banánt eszi meg néha, inkább egy jó joghurtot vagy csokit választ helyettük, ami szerintem jobb is, 1,5josan már ette az ilyesmit :)
2017. márc. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Gyümölccsel kezdtem, aztán viszonylag rövid időn belül jöttek a zöldségek. Az én tapasztalatom az, hogy nem mérvadó a későbbi étkezési szokásokban, hogy a hozzátápláláskor mit eszik a gyerek. Kb. 2 éves koráig a lányom imádta a brokkolit, tököt, spenótot, ma rá se bír nézni. Viszont sok zöldséget meg szeret, magában is szívesen eszi őket (olyanokat, amiket hozzátápláláskor még nem alkalmaztunk, pl. paradicsom).
2017. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

3-as, ugye te csak provokálni jöttél???


Amúgy én zöldséggel kezdtem. Erre nincs szabály, ami neked "szimpatikusabb". Én először sárgarépát adtam, és csak aztán almát. Majd mindent fokozatosan. De nagyjából vegyesen.

2017. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Üveges pépet szeretnék adni neki.Csak nem tudom milyen ízűvel kezdjük!
2017. márc. 9. 12:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor próbálhatom vegyesen?mondjuk répa és barack?
2017. márc. 9. 12:13
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Egyszerre csak 1 íz. Ha már a répát bevezetted, akkor adhatod a répa-barackot, így bevezetve a barackot.

De egyszerre csak 1 új, mert ha valamit nem bír, akkor nem tudod, melyik az.

2017. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

alma répa krumpli sütőtök barack cékla. nálam ez volt a sorrend. és szerintem először csak egyesével kóstoltasd meg, emiatt én nem is vennék üvegest, mert az első falatok csak kóstoltatások, 1-2 kávés kanálnyi mennyiség. most amiatt megbontanál egy üveggel? hogy aztán kidobd?

adsz neki első két nap almalét. ha ízlik neki 3-4. nap az alma húsát is adhatod. aztán adsz neki 3-4 napig főtt répát, főtt krumplit szintén 3-4 napig, majd tök, barack (sorrendet persze megvariálhatod) és ha külön külön ez mind rendbe volt akkor már adhatsz mixekben nagyobb menyniséget.

2017. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9: Nálunk is így volt.

Almából egyébként tutira van kis üveges, kóstoltatós adag bébiételből, lehet, hogy másból is.

Én egy éves korig nem mertem főtt répát adni, az esetleges magas nitráttartalom miatt, még a saját kertemből sem, amiről biztosan tudtam, hogy nincs műtrágyázva. (Védőnőm mondta, hogy elég, ha a szomszéd műtrágyáz, úgy is bekerülhet a répába...)

2017. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!