Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
6 hós múlt, 140gr-ot hízott 1 hónap alatt, jön a foga, nem eszik rendesen. 5hósan egy üveg almát, alma-banánt, ilyesmiket simán megevett, most azt sem fogadta el, tápszerből is igencsak megcsappant a ml. Pár napja megint eszik (viszont a foga még mindig nincs kinn..), de a főzeléket egyszerűen nem fogadja el. Mi a trükkje? Próbáltam már szerintem az összes félét-fajtát... Nálatok volt ilyen probléma? Hogy lehet megetetni vele? Az nem állapot, hogy csak a gyümi meg a tápszer, mert nem hízik tőle rendesen... most írtak fel sinemilt, eddig csak a nagyon folyós gyümikhez kevertem kicsit neki, de azt is ritkán. De jó lenne, ha megenné a főzeléket... van valami trükkje? Minimális só esetleg? vagy valami?
2017. márc. 14. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyél türelmes!Ez nálunk is így megy mióta fogzik!Vannak napok amikor épp hogy,ezt azt megeszik!Aztán újra visszajön az étvágya!A tápszerben egyébként is benne vannak a megfelelő tápanyagok amire szüksége van ha a korának megfelelőt kapja!Én is próbálkoztam mindennel a nem evős időszakban de aztán feladtam mert felesleges volt!Végülis érthető hogy,szegénykék válogatnak olyankor.Hiszen nekünk is rossz ha fáj a fogunk!
2017. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be a zöldségek megszeretettésére hogy hozzákevertem gyümölcsöt amit fokozatosan vontam ki belőle.

Most 11 hónapos, mindent megeszik már.

Tudom néhány kombó számodra fura lesz, de neki nem az ismerős íz miatt.

2017. márc. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kevés fűszer nem árt, hogy legyen íze az ételnek. Ha nagyon nem szeretnél sót adni (bár bizonyos mennyiségre szüksége van a szervezetnek), akkor használj friss zöldfűszereket. A baba sem eszi szívesen az ízetlen ételt.
2017. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem picit túl aggódod. Fejlődik, mosolyog, jó kedvű, egészséges? Akkor miért baj, ha alig hízik? Csak azért, mert az Ica, Bori gyereke ennyi idősen már vasszöget evett és napi 1kilót hízott, azért nem kell a tiednek is. Nézd meg az újszölötteket, nagyjából egyformák, a kiscsoportos ovisoknál már vannak különbségek.. elsőben pedig 20-30cm és kiló különbség sem ritka. Nem kell, hogy szeresse a zöldséget (lehet, ha húslevesből vennéd ki, akkor szeretné), lehet húsevő lesz majd. Az én fiam 3 évig húshagyó volt. Pl. Nem ette a szalámit sem, bezzeg a párizsit igen. Ma már eszik mindent, persze gyakran inkább köretet.. de nem vagyunk egyformák.
2017. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem engem aggaszt, hanem a doki meg a v.nő bacogat miatta :/ de most felesbe adtam neki a főzeléket a sinemillel, úgy megette
2017. márc. 16. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!