Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adjak neki enni? Az...

Mit adjak neki enni? Az őrületbe kerget, rengeteget eszik!

Figyelt kérdés

Sziasztok! 8 hónapos a kisfiam, 71cm, 8,23kg. Nem kövér, nincs kimondott babaformája, inkább olyan arányos. Viszont iszonyatos ételmennyiséget tüntet el. 1 nagy tányér tejbegrízt simán megeszik, vagy 3db banánt egyszerre. Krémtúróból képes 5-öt is megenni egyszerre. Egész nap enne, mégis olyan,mint aki nem evett már egy hete.

Tejem már nincs, tápszert, tejpépet, bébikaját, főzeléket nem fogadja el, inkább nem eszik, csak üvölt.

Édesszájú nagyon.

Nem használok finomított fehér cukrot, és tejet is csak felesben, de ez így nem jó. A védőnő nem tud tanácsot adni, mit adjak neki, ő csak a répafőzeléket, krumplifőzeléket erőlteti, de nem érti meg, hogy hiába főzök neki, nem fogadja el.

Gyümölcsből banán, barack és néha az alma, amit megeszik.

A virslit, párizsit szívesen megeszi.

4. gyerek, de a többiekkel nem volt ilyen nehéz.


2014. máj. 27. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az édeseket úgy látom megeszi, talán ez a gond, ezért nem eszi a főzeléket amiket mond a védőnő.

Próbáld keverni, pl banánhoz keverj krumplit vagy nem tudom de valahogy vegyítsd. A fiam az almalevet itta nagyon, persze vizet nem akart inni..... elkezdtem hígítani vízzel és szépen már megissza a vizet is.

Almát is adhatsz répával, legfeljebb pici mennyiség legyen a répa,aztán legközelebb picit többet.

2014. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
még annyit, hogy ezektől hamar éhes lesz, meg szerintem te sem laksz jó egy almától :) de egy borsófőzeléktől jobban. Valószínű ezért eszik annyit. Meg ezektől hamar éhes is lesz, nem tölt úgy mint a zöldség, hús.
2014. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Próbálkozom majd, végülis a répa is édes, bármihez keverhető.
2014. máj. 27. 13:00
 4/10 anonim ***** válasza:
a sütőtököt (most csak bébiételben) is megpróbálhatod, az is édeskés, de azért mégsem krémtúró...
2014. máj. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthető, hogy a krumplifőzelék nem kell neki, ha tejbegrízt, túrókrémet adsz neki. Ne adjál neki ennyi édes kaját, pláne ne 5 túrókrémet.

Nem bántásból írom, de úgy eteted, mintha nem a 4., hanem első gyereked lenne. Amíg ilyen pici volt a kislányom, nem kapott tejbegrízt, se túrókrémet. Nem kellenek még ilyenek neki, még 1 éves sincs.

A túró legyen max.nasi, ha megette a neki való ebédet (főzi), de ne minden nap és ne 5. Ezek nem laktatóak, éhes lesz csak tőle.

2014. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Igazából kb. 1 hónappal ezelőttig mindent megevett, és főleg sósat, abból bármit, aztán meg hirtelen semmit. Akkor a védőnő tanácsára adtam neki édeset (mondván, hogy be van gyulladva az ínye, ha kijött a foga, akkor majd visszaáll-állította a védőnő), de csak ma reggelre jött ki neki.

És ha végiggondolom, tényleg azért ehet ennyit,mert nem lakik jól vele, de már fő a husi krumplival, répával. Remélem elfogadja.

2014. máj. 27. 15:26
 7/10 anonim ***** válasza:

bocsi,hogy belekérdezek,de ilyenkor már virslit-párizsit lehet adni?

semmilyen főzelék nem megy?-az én kislányom már 10 hónapos,minden nap főzök neki-még semmit sem utasitott el.miket főztél idáig?hogy kezdted a hozzátáplálást?mit csinálsz,amikor ordit?a végén úgyis krémtúrót kap?mert annyi eszük már van,h addig orditanak,amig el nem érik a céljukat.mi lenne,ha főznél,-és a főzelékbe kevernél egy kis gyümit?

nyilván ne sóskával kezdjed-de próbálgasd az izeket.én már minden főzeléket adtam,amit lehetett-karalábé-káposzta sem jelentett gondot.

2014. máj. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Húst!!!!
2014. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 rejtjel ***** válasza:
A többieknek igazuk van abban, hogy az édességek elveszik az étvágyát, de én még annyit hozzáfűznék, hogy ha egy hónapja változtak meg a szokásai, esetleg érdemes egy labort csináltatni: a sok evés, ivás, hízás nélkül a kezdődő cukorbetegség jele lehet - nem az ördögöt akarom a falra festeni persze, csak a fiamnál is így indult a dolog annak idején... Remélem megoldódik, és minden rendben lesz!
2014. jún. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Úgy tűnik átmeneti probléma volt, mert már borsófőzeléket, krumplifőzeléket, és minden mást eszik, amit előtte. Hízott is, szóval nem tudom,mi lelte őt, de visszaállt...

2014. jún. 11. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!