Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtok tejes dolgokat?

Mikortól adtok tejes dolgokat?

Figyelt kérdés
pl. egy görög natur joghurt, krémtúró, túrórudi, ilyesmi, mikortól?
2017. ápr. 28. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
8 hónapos kortól adtam őket. Mondjuk túrórudit meg krémtúrokat nem, csak natúr joghurtot gyümölccsel, túrót gyümölccsel meg babáknak készült krémtúrót.
2017. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8 hósan kapott natúr joghurtot, túrót gyümivel, sajt stb.

11 hósan már a magunknak szánt (tejfölös habarással készült)főzeléket kapta.

Tejet is 1 éves kora előtt 1-2 héttel kapott


Az első szülinapi tortáján volt rudi ( gyertya helyett) azt akkor evett először. Krémtúrót talán 1,5 éves korában kapott. ( azt választotta a boltban) de neki nem ízlett. Így én ettem meg.

Azóta is inkább megcsinálom itthon túró, gyümölcs/lekvár. Szívesebben eszi ezt mint a boltit.

Mázlim van :)

2017. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

Amikről te beszélsz, azok tejtermékek. Ezeket - ha nincs gyanú laktózérzékenységre - 8 hónapos korétól kaphat. Hozzáteszem, hogy iparilag felütött "krémtúrót" meg túrórudit nem adnék az adalékanyagok miatt.

Krémtúrót inkább te készíts, nagyon egyszerű a recept: túró, kevés natúr joghurt (állag miatt) és gyümölcs. Nyomkodd össze van pépesítsd botmixerrel és kész is. Mézet Ne tegyél bele, azt sem kaphat egy éves koráig. Ha édesíteni kell, inkább sima cukor menjen bele, bár én kihagytam. Édesítőszereket sem kaphat, bármennyire is természetesnek mondják némelyiket.


TEJET (tehénből) egy éve kora után kaphat.

2017. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. ápr. 28. 15:24
 5/5 anonim ***** válasza:
23%
Mi nem fogyasztunk tejterméket, növényi dolgokat 1 éves kortól adtunk. Anyósom olyan 1,5 éves kortól adott nekik néha tejes dolgokat, de nem nagyon fogadták el.
2017. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!