Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kedves Mindenki! Recepteket,...

Kedves Mindenki! Recepteket, módszereket és tapasztalatokat várok 6,5 hónapos babánál glutén bevezetéséhez. Hogyan kezdjek hozzá? Esetleg tejtermékek bevezetéséről is írhattok, tudom, az még most nem aktuális, de jól jönnének az infók.

Figyelt kérdés
2017. jún. 15. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

én gyümölcsbe reszeltem neki Detki Babakekszet (ez tej és tojásmentes)...de főzhetsz dupla ujjnyi vízben egy teáskanál búzadarát és azt kevered bele...

nem glutén ha jól tudom, de rizst is megfőztem sima vízbe mint a tésztát, és úgy tettem a gyümölcshöz/főzelékhez...vagy mostanában mindennap zabot: egy teáskanál zab, ujjnyi vízbe 2 perc alatt megfőzve..ezt darálom le a gyümivel. imádja, gyönyörű a kakija...

tejterméknek vettem egy zacskó túrót, kiporcióztam belőle kockacukor nagyságú darabokat (meg nagyobbakat is) és úgy fagyasztottam le.....minden reggel egy bele a gyümölcsbe. Ha nincs túró, akkor natúr joghurtból egy kanál a gyümölcshöz....

minden délelőtti pürébe kerül nálam gabona (keksz, dara, zab vagy rizs formájában) és minden délutáni gyümölcshöz kerül tejtermék (joghurt vagy túró)

a zöldséghez pedig a hust teszem délben, illetve néha ehhez a rizst.

2017. jún. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én gyümölcsbe 7 gabonás pépet tettem, először csak kicsit, fokozatosan többet.
2017. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet gyumolcsbe, de az aianlas az, hogy ha lehet, akkor anyatejes verelm mellett kezdd a bevezetest. En az elso 5-6 alkalommal anyatejbe tettem az osszetort kekszet, eloszor csak nagyon minimalis mennyisegeket, amit folyamatosan noveltem. Ma mar gyumolcsben eszi az en kisfiam is.
2017. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 7 gabonas pep kifejezetten gluten bevezetesere valo es cukormentes. Gyumivel, anyatejjel, tapszerrel is adhato. Sokan adnak cukortartalmu dolgokat, en ezt probaltam elkerulni. Napi 0,5 majd 1 kanalka volt az adagja kb 1 honapig.

Mindenkeppen fokozatosan erdemes bevezetni, lassan emelve az adagot.

2017. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!