Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Semmi nem ízlik neki. Hogy...

Semmi nem ízlik neki. Hogy lesz ebből hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

6 hónapos, anyatejes baba.

A melegre tekintettel kínálgattam kis teával, almalével, őszibarack lével. Próbáltam krumplipürét anyatejjel elkészítve.

Kínáltam kanállal, és cumisüvegből.

Semmit nem fogad el. Már fordítja el a fejét, ha látja a kanalat. Úgyhogy most anyatejet adok neki a kanállal, hogy ne utasítsa el legalább a kiskanalat.

Semmi nem ízlik neki, csak a cici kell. Szerencsére elég neki a tejem.


De lassan kezdek aggódni, hogy hogy lesz ebből hozzátáplálás.

Mindent só és cukor nélkül kapott, és ezen nem is fogok változtatni.

Hogy szerettethetem meg vele az ételeket?



#Hozzàtáplálás #elutasítja az ételt #új ízek bevezetése
2017. jún. 21. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel. Ráértek.
2017. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem egyszerüen az étel állagával van baja. ìgy jó, hogy kanalaztatod.

En mondjuk nem helyslem a gyümölcsök adását 7 hós alatt, így répával kezdtük. A krumpli meg magában elég "száraz" Próbáld meg a föttrépát vagy a sütötököt, ezek édeskések és folyékonyabb is a püré belöle.

2017. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, az én fiam is ezt csinálta. 7,5 hónapos korában egyik napról a másikra mindent elkezdett megenni. Szerintem simán nem érett meg rá korábban, nincs az a 6 hónapos kor kőbe vésve.
2017. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a sütőtök jutott eszembe. Annyira finom édes illata van - és ízre is édes.

Ami még eszembe jutott: vannak azok a gyümölcstartó "kapszulák" amiket a baba rágni tud és ahogy rág, úgy passzírozza ki a gyümölcs levét-velőjét ha olyan a gyümölcs. Lehet úgy érdekesebb az íz, bár hosszútávon szerintem kanál ellenes dolog lehet..

2017. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

11 honapos korig semmit nem fogadott el.

Nem kell rohanni, ha erett lesz ra, elfogadja.

2017. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy a krumplit anyatejjel adtam. Frissen lefejtem egy keveset, langyos törtkrumplival majdnem folyékonyra kevertem.

Nem hiszem, hogy az állaga a gond, mert a folyadék se kell neki.


Az etetőhálót én nem is tartom praktikusnak, és mivel nem is cumizik, szerintem ez se érdekelné.


Valószínűleg ha a ciciből jönne a krumplipüré vagy az almalé, úgy jó lenne. :(

Az anyatejre is húzza az orrát, ha kanállal adom. :(

Tipikus pasi: ha csak látja a cicit, már vigyorog.

2017. jún. 21. 13:46
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég tejed, várj 2 hetet és próbáld újra. Nem érdemes eröltetni.
2017. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódni, ahogy a nők terhesen és tudják mit kell enniük a baba miatt, úgy a babák is tudni fogják mit kell nekik enniük. :) De ha nagyon kétségbe vagy esve, akkor a védőnővel konzultálj, ő pro ebben.
2017. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talan ha azt adtad volna neki 2-3honaposan amit ti esztek nem lett volna baj..
2018. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!