Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mivel folytassam a kóstolgatás...

Mivel folytassam a kóstolgatást, ha érzékeny a pocija?

Figyelt kérdés

5 hónapos, iszsz baba. Kicsit kevesebbet hízott, ritkul a kaki és akkor nagyon tud erőlködni is.

Ezek miatt mondja a gyerekorvos, hogy kezdhetjük a hozzátáplálást.


Két hete kóstolgat, de én kicsit zsákutcának érzem ezt most. :(

Inni nem akar, se üvegből, se pohárból. Se vizet, se frissen préselt leveket, se teát. Kanállal se sokat.

Tejpépet elfogad, szívesen eszik belőle, de kényebb a széklete. Banánnal ugyanez a helyzet. Ezeket most egyelőre nem is adom egyáltalán.

Őszilevet nem bírja a pocakja, elég nyűgös is volt utána. Almalevet, gyümölcs püréket (üveges, 4 hónapos kortól) nem fogadja el, nem ízlik neki.

Krumplit se, pedig anyatejjel pürésítettem.


Nem tudom, hogyan tovább. Ami ízlik neki, az pocifájást vagy kakigondot okoz, ami nem ízlik, azt nem is akarom erőltetni.


Egyelőre hagyom az egészet, és egy kis vízzel kínálgatom naponta többször.


Nappal 7-9 alkalommal szopizik, egyszerre kevesebbet. Nem tűnik utána éhesnek, négy teljesen teli pisis pelus a minimum, széklete csak heti kétszer van, de akkor láthatóan kínlódik, és az állaga se olyan krémes, mustárszerű. (Bocs)

3 és 4 hónapos kor között 600 grammot hízott, előtte 900-1000/hó. Nem mérem, csak a védőnőnél szoktuk.

Most 65 cm és 7100, 24 hetes. 49 centivel és 3400 g-mal született.


Kell egyáltalán erőltetni a hozzátáplálást?

Ha nem adok (nem tudok) adni semmit, akkor mit tehetek, hogy könnyebben tudjon kakilni? Én tudok olyat enni, ami javítja?



2017. júl. 18. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd, valószínűleg még nem érett meg rá.

Az én fiammal 6 hónapos korában is ez volt. Vagy el se fogadta amit meg megevett, puffadt és pelusban vissza is köszönt. Nem is erőltettem. 7,5 hónapos korában érett meg rá.

2017. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg ne eroltesd!szopiztasd nyugodtan,egy hét múlva próbáld meg megint!

Mi 4,5 hosan kezdtük a tejpépet és 2 hét kellett ahhoz,hogy szépen gond nélkül tudjon enni kanalból.nem erőltettem ízlett neki a tejpép csak türelmetlen volt h nem rögtön lesz éhes hanem kicsit később.most őszibarackot kap,tegnap megette ma nem,igy a tejpépbe kevertem bele aztán megette :)

Az anyatej mellett tejpépet is adj neki ha csúszik ;)

2017. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A tejpépet elfogadja, rendes adagot is meg tud enni. Viszont szorulása lesz tőle.

Hiába kap utána anyatejet, akkor is. Próbáltam hígabbra csinálni, de az se igazi megoldás.


Akkor egyelőre ezt most pihentetjük.

2017. júl. 18. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!