Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy valtottak ki a tapszeret/...

Hogy valtottak ki a tapszeret/tejet etelekkel?

Figyelt kérdés

7 honapos a babam, 1 honapja kezdtuk a hozzataplalast.


2 orankent eszik napkozben tapszert.

Mar 3x adok neki szilard etelt, de ezt csak ugy fogadja el, hogy a tapszer utan 1.5 oraval, mikor meg nem annyira ehes. Majd erre 1 mulva keri a tapszert.



Pl.: Reggel 7 orakor tapszer, 9 lenne a kovetkezo

helyette 8.30-kor kap valamit, es majd 9.30-kor keri a tapszert.

11.30-as tapszer helyett 11-kor megint etelt kap, majd 12-kor keri a tapszert...



A vedono szerint mar rendesen, a tapszer helyett kellene azt a 3-at ennie.


2017. júl. 20. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hű, nem eszik túl sokszor? Mármint nem beleszólni akarok, de nekem azt mondták ilyenkor már ki kell bírniuk több órát. A fiam is hónapok óta 4-5 óránként éhezik meg.


Elég neki amit kap, vagy még sír utána, tudna enni még? Mennyit eszik tápszerből? Kérlek tényleg ne vedd tolakodásnak, csak kíváncsi vagyok.


Hát mi úgy váltottuk ki, hogy mivel 4 óránként éhezik meg, így szinte "rászólósan" kínálom neki a tízórait, uzsonnát.

Reggel 7-8 fele reggelizik tápszert, majd 10-11 fele adok neki pépet (gyümölcs vagy zöldség). Ezután szintén én kínálom a tápszert 1-2 körül. Ha nem kínálom akkor 3 fele szólna... Viszont így tud enni uzsonnát is, ami sokszor tejpép vagy gyümölcs. Este pedig lefekvés előtt tápszer.


Mi még csak napi 2 szilárdnál tartunk, de igazából én úgy vettem észre (magunknál), hogy ha reggel adnám a "szilárdat", azt is megenné minden zokszó nélkül. Úgyhogy én úgy csinálom, hogy most egy darabig a napi 2-t tartjuk, a pocakját amúgy sem bántja így nincs erőltetve. Aztán szerintem lassan az ebéd tápszert is kiváltjuk, ha már tartalmasabb főzelékeket is tud majd enni. Ha megismerkedik az ízekkel, zöldségekkel.


Pürében mit adsz neki? Lehet annak is az adagját kellene növelni és akkor nem éhezne meg korán. A fiam simán betol egy üveggel a kész ételekből vagy saját készítésűből egy teli Aventes tetős pohárral (180 ml talán?). Nem is csodálom, hogy ezután nem éhes..

2017. júl. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

120-150 ml tapszert eszik, 2 orankent. Jelez erte, hogy ehes.


En szerintem is sokszor eszik, de nem tudjuk ritkazni. Ejszaka 3-5 orat is alszik kaja nelkul, az nem gond.


Napkozben eszik gyakran, de nem is alszik sokat. Reggel 7-kor kel, este 8-kor alszik, es napkozben 3x fel orat alszik csak.


Ha akkor adom a szilardat, mikor mar jelez, h ehes, nem fogadja el.


Szerintem a mennyiseggel nincs gond, mert mindig hagy meg belole, tehat gondolom eleg amit megeszik.

2017. júl. 20. 11:40
 3/5 A kérdező kommentje:

Zoldseg es gyumolcs pureket kap meg csak, jovohettol jon hozza a husi. Ez krumpli, edesburgonya, tok, cukkini,repa, alama, korte, nektarin, barack.


Ekcemaja van, es sok mindenk kiuti, nagyon kell figyelni az uj etelekkor.

2017. júl. 20. 11:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Zöldség-gyümi után közvetlenül nem fogadná el a tápszert? Amúgy gyümölcs után nem is kell 1 - 1,5 óránál többet bírnia. Zöldség is melyik hogy, van amelyik túl könnyű és nem bírt ki vele 3 órát a fiam se pl tökfőzelék, pedig husival kapta. Ha rendesen besűrítettem krumplival, akkor már rendben volt.
2017. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor varok, hatha rakap az izere... vagy husival majd jobban tur.


Ma krumpli volt ebedre, megvartam a 2 ora hosszat a tapszertol, jelzett is mikor kovetkezett.

Most elfogadta a krumplit, 75ml evett meg. Ez mar nagyon jo, hogy ennyi ido elteltevel is hajlando volt megenni, nem a tapszert kerte.

Egy orara ra kerte a tapszert utana, ahogy szokta...


Koszonom a valaszaidat!!

2017. júl. 20. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!