Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdte meg a hozzatap...

Ki mikor kezdte meg a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
En ugy terveztem, hogy a 6. honaptol kezdjuk a kostoltatast. Viszont a kornyezetemben mindenki 4-5 honaposan megkezdte a hozzataplalast. Sot egyik ismerosom a 4 honapos babaval turorudit etetett (ezt azert tulzasnak tartom)!!! Szerintetek erdemes hamarabb elkezdeni? Elso baba! Tanacstalan vagyok
2017. júl. 23. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
4 hetesen gyümölcslé, hat hetesen gyümölcspép, 3 hósan főzelék. Akkor ez volt a divat. :) 97-ben szültem, kb fél évre rá jött be, hogy hat hónaposan kezdték.
2017. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tápszeres baba és az 5.hónap előtt egy héttel kapott glutenmentes tejpépet rá 2 hétre barackot.az alma nem ízlett neki,jövőhéten répát párolok neki.

Vizet olyan 4 hónaposan már kapott mert akkor nagyon melegek voltak.

2017. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
5-5,5 hónaposan kezdtük, türelmetlen voltam. :D Ráérsz vele, de ennyivel előbb kezdéstől se lesz semmi baja a babádnak.
2017. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Én 6 hósan kezdtem de 7,5 hós korig amit meg is evett, attól a hasa fájt. Nem is erőltettem. Mivel a családban az én részemről mindenkinek rossz az emésztése, nekem eszemben se volt hamarabb kezdeni, eleve a baba is hasfájós volt sokáig.

Második babámmal se fogom korábban kezdeni 6 hónapnál.

Tápszeresek amúgy.

2017. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
4 hónapos korban.
2017. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

Mindket gyerekem kizárolagosan anyatejes volt 6 hónapos koráig. Első gyereknél 6 hónaposan kezdtük, szépen haladtunk. Második gyerek 7.5 hónapos korig csak szopizni akart. Nem eröltettem, utána szépen hozzátáplálódott.

Szóval ha anyatejtől szépen gyarapodik, akkor 6 hónaptól elég kostóltatni, de az sem tragédia, ha eltolódik. Hidd el, látni fogod, hogy kell e pótlás vagy nem.

Persze tudom, hogy első babánál bizonytalan az ember lánya, de a vidám baba az nem " hazudik":)

2017. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5 és fél hónaposan
2017. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Aki 4 honaposan mar megkezdte nem tapasztalt a babanal semmi negativumot? Gondolok itt elso sorban a szekletre. Csak anyatejes a babam,de mindig kinezi a szankbol az etelt :) Csak felek elkezdeni,nem akarok artani neki.
2017. júl. 23. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Ráérsz 6 hónaposan elkezdeni. Most azért etetnéd hamarabb, mint ajánlott, mert az ismerősök is azt csinálják? Ez nem verseny, nem marad le semmiről.

Mi 6 hónaposan kezdtük, most 7 hónapos, de legtöbbször amit megevett, majdnem ugyanolyan formában látom viszont a pelusban, tehát még most sem tudja megemészteni rendesen.

2017. júl. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon régen írtam választ ebben a témában, de látom, semmi nem változott. Sok surmó ember azzal kompenzálja a bizonytalanságát, hogy lepontozza a normális válaszokat.

Mert itt nem az volt a kérdés, hogy a hivatalos álláspont és tudományosan alátámasztott szempontok alapján, mikor kell hozzátáplálni, hanem csakis saját tapasztalat alapján.

Ha ez nem hasznos, bakker, akkor mi az?

Ez azoknak szólt, akik nyomkodják a piros pacsit.

Hát etessétek a gyerekeiteket akkor és amivel akarjátok, de miért fáj nektek, ha más máshogy csinálja? Persze tudom miért, csak költői kérdés volt.....

2017. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!