Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7-8 hónapos baba "receptekkel"...

7-8 hónapos baba "receptekkel" ki tudnátok segíteni? Ti mit főztök, készítetek a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Ahány oldal, ahány védőnő, annyi ajánlás. Ti miket főztök? Zabkását már adtok?

Az alap ízekkel, hozzávalókkal találkozott már a fiam, de vegyíteném ezeket és kíváncsi vagyok, ki hogy csinálja :) Köszönöm!



2017. júl. 27. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól

Anyatej és / vagy anyatej kiegészítő tápszer, alma, őszibarack, banán, burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla, spenót, sóska, főzőtök, hántolt rizs, natúr cukormentes kukoricapehely.


7 hónapos kortól

Körte, meggy, cukkini, brokkoli, kelbimbó, fejes saláta, paszternák, fehérrépa, zeller, passzírozott zöldborsó csirke és pulykahús (bőr nélkül), malachús, a főzelékhez utólag adott 1 kiskanál növényi olaj, petrezselyemlevél, kevés citromlé ízesítéshez.


8 hónapos kortól

Hámozott szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye, zsenge karalábé, kelkáposzta, karfiol, zöldborsó héjjal, csicsóka, főzve fokhagyma és vöröshagyma, borjúhús, bárányhús, nyúlhús, fiatal csirke mája. Kapor, majoranna, őrölt kömény, bazsalikom, babérlevél, borsikafű, citromfű.


Én ebből indultam ki, mert muszáj kiválasztani egy követendő példát, hogy ne bolondulj bele.

Nálunk nagyon bevállt, hogy megpároltam a zöldségeket egy almával és azután pürésítettem. Pl. sütőtök + alma + csirkemell, cékla + alma + csirkemell, sárgarépa + fehérrépa + zeller + alma + csirkemell (ezt is nagyon szerette) aztán volt, hogy tettünk hozzá párolt rizst vagy durumtésztát. Petrezselymes krumplit is nagyon szerette. Szóval szerintem ha követsz egy listát akkor csak a fantázia szabhat határokat.

2017. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi extrát ne gondolj bele.


Gyümisbõl kivàlasztottam egy-két-hàrom gyümit, leturmixoltam, esetleg ha keményebb(alma) akkor néha megpàroltam és úgy turmixoltam. Ha folyékony nagyon, akkor raktam bele egy-két kiskanál 7gabonás pépet.


Zöldséges húsos kaja: Kiválasztottam az aktuális zöldségeket, megpároltam, adtam hozzá àltalában főtt csirkehusit.

Ha tartalmasabban akartam akkor vagy tojàsmentes tésztát adtam hozzá, vagy krumplit, vagy rizst.

2017. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!