Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mekkora mennyiségű főzelék...

Mekkora mennyiségű főzelék válthatja ki ebédkor a tápszert? Ha 4,5 hónapos korban kezdtük a hozzátáplálást, és most 6 hónapos, akkor adhatok már neki rizst, meg azokat, amiket 6-7 hónapos kortól ajánlanak? Hiszen előbb kezdtük, mert nem anyatejes.

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond. Ti hogy csináltátok?
2017. aug. 16. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

én még csak hat hónapos korban adható gyümölcsöt-zöldséget adok neki.olyan 6 hónapos korára már ki is váltottuk, de nekünk egy 200g simán elfogy!

igaz a védőnő azt mondta h csak kis mennyiséget (de mivel még csak egy étkezés van kiváltva Ő már kettőt javasolna) szerintem annak meg nincs értelme h nem lakik jól és 2 óra múlva éhes.... így kibír 4 órát.

2017. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónaposan kezdtük, de sokáig csak az alapokat kapta, vegyítve.

Most 8 hónapos és nemrég kezdte el a rizst, húst, K betűs zöldségeket.


Én sokáig az üveges bébi ételekből a 4 hónaposat vettem illetve az ajánlás alapján a 6 hónapos ajánlásokat adtam.


Nekem úgy a logikus, hogy lehet hogy előbb kezditek, de a szervezete akkor is később lesz fejlett ahhoz, hogy mondjuk egy K betűs puffasztó dolgot próbáljon ki. Vagy a húst.. Így vagy úgy, de az is inkább az ajánlott 7 hónapos kort jelenti mint a ti esetetekben a 6-ot. Én eszerint néztem. Tehát mivel előbb kezdtük, tovább ette az alap dolgokat.


6 hónaposan amúgy szerintem már bátrabban keverhetsz neki kajákat.

De a tejes dolgokat tartsd meg 8 hónap környékére.

2017. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nálunk az ebéd kiváltása körülbelül 180 ml-vel kezdődött. Nem tudom az hány gramm volt, Aventes zárható pohárban szervíroztam és az 180 ml-s.


Eleinte egy üveges bébi étel is elég volt annyira, hogy uzsiig kibírja a gyomra, az ha jól emlékszem 160 g körül van?

2017. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2017. aug. 17. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!