Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 honapos baba 2-2,5 neha 3...

7 honapos baba 2-2,5 neha 3 orankent eszik, szilard etelt is kap mar, de azzal sem tart tovabb. Valamit tudnatok javasolni, hogy tudnank 3-4 orara kihuzni? A vedono zaklat vele, hogy sokszor eszik, de nem tudom, hogy lehetne kevsebb.

Figyelt kérdés

7-kor ebred, akkor tapszert kap 60-90 mlt eszik meg (nagyon rosszkedvu, ha ez elmarad )


8-8.30 korul egy 1/2-3/4 szelet piritost eszik meg

10 orakor probalok valami egeszseges ragcsalni valot adni neki, de sokszor tapszert ker utana/helyette


12 orakor ebed zoldseg+teszta+husi, joghurt


2 es 4 orakor is jelez, hogy ehes, mar minden variacioval probalkoztam: tapszer, egeszseges snack, fott etel, de csak 2 oraig tart


6 orakor vacsi, ez megint valami zoldseg+teszta+husi, gyumolcs


8.30-kor tapaszer 210 ml


9-kor alszik, es ejjel meg 1-2 alkalommal tapszerert kel, 210 keszitek mindig, valtozo, hogy mennyit eszik meg belole


A fott etel mennyisege kb 100 ml, 1-2 kanallal szokott belole hagyni, ebbol ugy gondolom eleg neki az a mennyiseg, de csak 2 ora hosszat bir vele...


illetve minden masbol is o jelez, ha eleg


2017. aug. 17. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ekkora mennyiséggel nem kell neki kibírni 3 órát. Tudom a fiam a másik véglet, de neki az agadja mondjuk húsos főzelékből 200-nál kezdődött, volt ami 250 is, tápszer 180-210 ml, gyümi 250-300 ml magában de inkább sinemillel adtam. Na ő 3-4 óránként evett. 5x evett egy nap.
2017. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*adagja
2017. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg az adagokat növelnéd egy kicsit, szerintem segíthetne. Nyilván nem kell hányásig tömni a gyereket, de pl reggelire szerinte kaphatna többet. Illetve pl az üres pirítós, vagy nasi, gyümi, az nem rendes kaja, szintén nem telít.


Én megpróbálnék reggel több tápszert adni, vagy az eddigi adag után egyből egy kis gyümit, vagy rágcsát, és megpróbálnám kihúzni 10-ig. Akkor is lehet gyümi, keksz, ilyesmi, aztán délben ebéd, az oké. Picit lehet tolni rajta, fél 1-ig mondjuk. Azon az adagon is lehet, hogy tudnál emelni picit. A 2 és 4 órai uzsit én összevonnám 3-ra és ha nem elég a keksz, gyümi, akkor akár az ebédből is kaphatna, vagy tápszert. Tudom, ezt írtad, de lehet, h itt is kevés. 6-os vacsi oké, meg a fél 9-9-es tápszer is, de abból is estére kaphatna többet szerintem. Kitartás! :)

2017. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Adnek en neki tobbet,nagyobb adagokat, de nem eszi meg.
2017. aug. 17. 12:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Adnek en neki tobbet,nagyobb adagokat, de nem eszi meg.


pl. Irtad a tobb tapszert.

most mindig 210 mlt keszitek, 1-2x ha megeszi, altalaban 30 ml megmarad.

en szivesen csinalok tobbet, de nem hiszem, hogy megeszi...


megprobalok tobb fajtat ajanlani reggel, amit irtal pl. gyumolcs tapszer utan, hatha segit...

2017. aug. 17. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak a védőnőt zavarja de téged nem és amúgy egészségesen fejlődik akkor nem erőltetném hogy többet egyen egyszerre, persze bekészíthetsz picivel több adagot hátha néha többet tud/szeretne egyszerre belőle enni.

Nekem anyatejes volt a fiam 15 hónapos koráig és nem is számoltam, hogy mennyiszer szopizott főétkezések között és éjjel de nagyon sokáig eltartott míg pl az éjjeli évesről leszokott és eleve ritkán bírt ki 3 órát kaja nélkül. Napközben még most másfél évesen is gyakran eszik/ jó az étvágya, teljesen egészséges, nincs elhízva se.

2017. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Màsfél évesem sem bír ki 4 óràt, pedig rendes adagot eszik. Nem is értem miért kéne kibírnia? Kérdezd meg h miért baj? Ha nincs egészségügyi ok, hogy ne lehetne gyakrabban kevesebbet ennie, akkor nem értem. Nem teljesen mindegy neki?


Engem anyós zaklatott, h a pici miért szopik gyakran...ki kéne bírnia 4 óràt, neki is kibírta. Ja....el is apadt a teje 3 hónaposan emiatt. Egyszer meguntam és odaadtam neki az üvöltő gyereket. Gyorsan megvàltoztatta a véleményét. Plàne miutàn egyszer ezen összekaptunk megint és elvettem anyós elől a kajàt. Nanà, hiszen két óràja evett. Neki is ki kell akkor bírnia nem? :D :D

Na jó eltértem a tàrgytól. Járj utàna h lehet e gond, ha gyakran eszik. Max mondd azt a védőnődnek h kibír 3 óràt. Bár én lezàrnàm a témàt hamar vele.

2017. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, sejtettem, hogy nem fogad el többet. De szerintem a kicsi szemszögéből ez nem is baj, hogy többször eszik kevesebbet. Az én fiam pl rendszeresen teleeszi magát, ha olyan kedve van és ez még most majdnen 2 évesen is gondot okoz, szokott fájni olyankor a hasa.
2017. aug. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!