Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ütemben ajánlott...

Milyen ütemben ajánlott kiváltani az étkezéseket?

Figyelt kérdés
Ötször eszik a lányom, tápszer-tejpép-tápszer-gyümölcs és tápszer (ha még igényli mellé- tápszer. Gondoltam a tejpépet áttenném délutánra, ha esetleg új gyümölcsöt vagy zöldséget próbálunk, ne legyen estére baj. Délben már zöldségek jöhetnek? 7 hó
2017. aug. 19. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
37%
Már régen kellene főzelékeket és darabosat is enni neki délben.
2017. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

7 hónapos korban az én fiam már áttért a reggeli és esti tápszerre.

Leginkább amiatt, mert annyi főzeléket evett délben, hogy átlag 5 óráig nem éhezett meg, nem kért enni.

Én emiatt váltottam ki az uzsonnát is és fixáltam a főzelékes ebédet. Uzsira már nem kellett tartalmas ételt adni, elég volt kekszes gyümölcs vagy néha csokis vagy vaníliás tejpép.


Nekem a védőnő azt mondta, hogy akkor érdemes kiváltani étkezést, ha amúgy enne annyit a bevezetett ételekből (gyümölcs de leginkább zöldség-főzelék), hogy a gyomra éhség nélkül úgy bírja, mint ha tápszert enne.

Persze ez a mi esetünkben más, mert ha a fiamon múlna, akkor napi háromszor enne :D A tízórait és uzsonnát én adom, nem ő kéri.


Délben nyugodtan adhatod a főzelékeket. Főleg ha már evett korábban is zöldséget, akkor bőven csinálj akár egy bögrényi pépet és meglátod mennyit akar enni. Ha van étvágya, lehet már elsőre bepuszilja :D A fiam második hétre már teás bögrényi mennyiséget tolt be. Sosem volt gyomor vagy bél baja.

2017. aug. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám: tápszer reggeli, gyümölcs tízórai, főzelék ebéd, tejpép uzsi, tápszer vacsi.

A tejpép is tápszer, csak sűrűbb.

Vezesd be a zöldségeket ebédre.

Darabosat én meg nem adok az én 7 hónaposomnak. 5 és fél hónaposan kezdett enni, egyébként anyatejes. Reggel és tízórai szopi, ebéd főzelék, gyümölcs babakeksszel uzsonna, vacsi és alvás előtt szopi.

2017. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!