Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha sokáig szeretném szoptatni...

Ha sokáig szeretném szoptatni a babám, mennyi idős koráig kínáljam szoptatások után a szilárd ételekkel? Mikor ajánlott már kiváltani szoptatást vagy felcserélni a sorrendet?

Figyelt kérdés
Most 7 és fél hónapos a fiam. Igény szerint szopizik. Naponta 2-3-szor kap mást is az anyatej mellett. Szerintem már nem elég neki így amit eszik,sokat mozog,éjjel éhes.
2011. jan. 4. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Attól még szoptathatsz sokáig hogy megvan neki a napi négy étkezés.

Csak kaja után kell cicivel kinálni igy nem az étkezést hanem az ivást pótlod tea helyett anyatejjel.


Én 18 hónapig szoptattam de már 4 hósan kapott zöldséglevet 5 hósan pürét félévesen főzeléket mert kevés volt a tej. De volt!


Félévesen már ajánlott előbb etetni aztán szoptatni.


Mennyi húst kap az ételben? mert zöldségpürével -pl- nem fog jól lakni. Kell neki adni halat májat tojássárgáját húst, ...

2011. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az első hozzászólóval.

Egyáltalán ott kezdődik, hogy 6 hónaposan ajánlott kezdeni a hozzátáplálást....


Amit én szoktam javasolni, ill. ahogy én csináltam: A lányom addig kapta először az anyatejet és utána a szilárdat, amíg annyira megnőtt a kajcsi mennyisége, hogy már több, mint a felét tette ki az egyszeri evés-adagnak. (A tejet nyilván csak tippelni tudtam, de azt elég jól megtanultam a korábbi fejésekből.) Konkrétan, én általában megvártam, amíg 80-100 grammokat is megevett egyszerre a papiból az adott étkezésre, utána cseréltem csak fel a sorrendet. Volt, hogy ez nem tetszett neki, ilyenkor inkább visszatértem a korábbi verzióra és később újra próbálkoztam. Ezzel a módszerrel aztán tovább lehet növelni a szilárd adagokat és amikor a baba kész lesz rá, magától fogja elhagyni a szopizást evés után. Ha már nem kéri az anyatejet, akkor kiváltottátok a szopit.

Nálunk a kiváltások így történtek: 6,5 hósan kezdtünk, 8 hó körül váltottuk az ebédet, 9 hó után a vacsorát (itt kicsit megijedtem, hogy ez így gyors lesz és lassítottam) és csak 1 évesen vezettem be a tízórait. 15 hósan jött aztán az uzsonna, és csak nagysokára az 5. étkezés. De nálunk így megfelelt, és még szoptatok, 34 hós a lányom.


Mindez a mi konkrét esetünk - te mindenképp a saját babádra figyelj, az ő igényeinek megfelelően próbálgass. De azért bíztasd őt folyamatosan a szopira is, mert ebben a korban hajlandóak néha elfelejteni, hogy tejcsi is van még. ;)

2011. jan. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindig szoptatás után kínáltam a szilárddal és magátől elhagyta egy idő után a cicit a szilárd étel előtt.

Az első ilyen étkezés az ebéd volt: ebédre szopi, aztán főzelék és ő saját maga egyre kevesebbet szopizott és kérdt egyre több főzeléket, míg egyszer "ebédidőben" mellre tettem és nem akart szopizni, kérte a főzijét :)

2011. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!