Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy kezdtétek a tej, tej...

Ti hogy kezdtétek a tej, tej alapú dolgok, tojás bevezetését?

Figyelt kérdés
Fokozatosan, vagy mondjuk egyből egy pohár joghurttal? És a tojást?

2017. aug. 22. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy fokozatosan, mint minden mást.
2017. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Ertelemszeruen fokozatosan.

Tojas sargaja 8 honapos kortol mehet pl fozelekbe kevervr

2017. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ti hogy csináltátok?

Tejet hígítottatok fel és azzal kevertetek főzeléket? Vagy hogyan?

2017. aug. 22. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

8 hó körül kapott uzsira pár kanál kefírt...ízlett neki, semmi gondja nem volt tőle, másnap fél pohárral kapott. Utána pici túró gyümölccsel, majd több túró gyümölccsel szintén uzsonnára...3. nap már egész adagot kapott kefírből és túróból is (ez nála 1 kis pohár, illetve 125g). A natúr joghurtot már nem fokozatosan vezettem be, hanem egész pohárral kapott.

Sajtból főzelékbe reszeltem egy kis adagot.

Tojássárgáját én úgy tudom, hogy 10 hótól lehet adni...10 és fél hónaposan spenótos krumplifőzelékbe kevertem neki elsőre az egészet. Azóta kap "tojáskrémet" (tojássárga + pici kefír) mini kenyérfalatkákkal reggelire hetente 1x (a fiam most 11 hós).

Szerintem amikor már ki van váltva étkezés és többféle gyümölcsöt, főzeléket, húst is eszik, akkor már nem kell extra fokozatosnak lenni. Ez működött a nagyobb lányomnál és a kisfiúnál is.

2017. aug. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!