Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit lehet érezni a szülés...

Mit lehet érezni a szülés előtt mielőtt elfolyik a magzatvíz vagy elmegy a nyákdúgó az fáj? Példáúl a baba kevesebbett mozog, közérzet?

Figyelt kérdés
Nekem már napok óta fáj a derekam vannak fájásaim is de még nem rendszeres. 29-re vagyok kiírva.
2008. júl. 21. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a nyákdugó kb. 1 héttel előbb ment el a szülésre kiírt időpontnál! A szülés előtt azt lehet érezni, hogy a derékfájás egyszere van a jóslófájással! Én pénteken kezdtem kicsit vérezgetni és erősödtek a jóslófájásaim, nem tartottak bent a kórházba, pedig a fogadott szülészorvosom szerint és én szerintem is be kellett volna feküdnöm! Vasárnap 5 perces fájásokkal nagy nehezen felvettek, de nem a vajudóba kerültem, hanem sima kórházi szobába!

Ha a derékfájás és a méhösszehúzódás vagyis a jóslófájás egyszerre jön MINTHA NAGYON NAGYON ERŐS MENSTRUÁCIÓS GÖRCSÖD LENNE és rendszeres akkor már kezdhetsz készülődni, hogy megszületik a babád! Nekem a magzatburok repedése olyan volt mintha kis áramütés lett volna és nem tudtam visszatartani a magzatvízet! Nekem inkább kicsit többet mozgott a babám és inkább lefele próbált menni, mert szerintem ő is túl akart már lenni rajta! Végül hétfőn hajnali 2 óra 20 perckor megszületett a lányom!

Ne félj, menni fog a szülés!

Egy 2 hónapos kislány anyukája

2008. júl. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!
2008. júl. 21. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a nyákdugóról tudok nyilatkozni. Nekem két részletben ment el. Kocsonyás szintelen, dolog volt. És szűlés előtti nap ment el. Az egyik fele délután fél hat fele, a másik része meg este 9 körül, az egy kicsit több volt. akkor már vajúdtam... és másnap reggel 6:16kor bújt ki a kisfiam.. :)

És nekem annyira veszettül nem csökkent a baba mozgása.

Kitartás annyira nem vészes mint amennyire riogatnak. Nekem fájt nagyon és 14 órára lett, meg és mégis ezen a véleményen vagyok.

4 hetes kislegény édesanyja :)

2008. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is voltak jóslóim.Aszülés viszont nagyon simán ment,nem vajúdtam sokat.A nyákdugó 3-4 napig távozott folyamatosan belőlem.Fájdalom nélkül,sűrű átlátszó anyag volt nagy mennyiségben.Hétfő reggelre elmúlt,nem jött több.Hétfő este picit szivárgotta magtózatvíz,de nem voltam biztos benne,hogy az.3-4 alkalommal pár csepp.Kedd reggel arra ébredtam,hogy kifolyt egy kisadag víz belőlem.Ekkor már biztosan tudtam,hogy a magzatvíz szivárog.Elintéztema dolgaimat és bementünka kórházba.Közölték kitágultam 3 újnyira,előkészítenek és szülünk.Semmi fájásom nem volt.Sétáltam,majd gépre tettek (ctg),aztán onnantól nem kelhettem fel sajnos.Keményedtem én rendesen,de nam fájt.Az első fájástól számítva egy órán belül meglett a fiam.Nem is hittem volna,hogy ennyire könnyen szülök.A közérzetem nem változott elötte.Hasmenés és hányinger is 2 héttel korábban kezdődött,de csak néha volt.Picúr már 2-3 hete sokkal kevesebbet mozgott nálam,de ez is mindenkinél más.Tudni fogod ha itt az idő hidd el.
2008. júl. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia,engem a doki délelőtt megvizsgált kicsit véreztem utánna,este elfolyt a magzatviz,(egy kis pukkanást éreztem a pocimban)rá kb fél órára kezdődtek a fájások,4 óra alatt megszületett a babám.
2008. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!