Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 évesnek adtok csokit, pl....

2 évesnek adtok csokit, pl. Kinder csokit?

Figyelt kérdés

Ez anyám (aki egyébként csoki függő) hülyesége, hogy "jaj szegénynek hát nem adunk csokit", meg csokit vesz neki ajándékba, most pl. kinder csokit. Mi nem zárkózunk el a cukortól, hiszen ehhez is hozzá kell szoknia a szervezetnek, de mértékkel (pl. Túró rudi, baba kekszek, tejszelet, joghurt, túrókrém, müzlik). Nem gondolom, hogy egy 2 évesnek csokit kellene nasizgatnia, főleg, ha gyümölcsöt szivesen fogyaszt. (Plusz a fogmosás se éppen tökéletesen működik nálunk.)


Érdekelne ki hogy van ezzel a témával? (Véleményt írjatok, egymás oltogatását kerüljük, köszönöm.)


2017. okt. 4. 15:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
32%

2 évesem kap csokit, de csakis minőségit. Mivel rossz evő, ezért szeretem leredukálni (pl. egy kinder tojásnak csak a felét kapja meg), de nem mindig sikerül. Ha jó evő lenne, nem érdekelne.


Persze igazad van, hogy jobb a gyümölcs, és nem is erőltetném a csokit, ha szívesen eszi a gyümit.

2017. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem mi az összefüggés a csokiadás és a gyümölcsevés között. Nem akkor kell vagy nem kell csokit adni a gyereknek ha épp szereti a gyümölcsöt vagy sem...



Én nem nagyon adok kimondottan csokit, vagyis viszonylag ritkán, de helyettem ad más.. Sokszor van sajnos reggelire kakaós csiga vagy délutánonként süti.

Ezenkívül mindig ha anyósom jön akkor a hátam mögött dugogatja a gyerekeknek a kinder csokit, mert szerinte "szegény gyerekek, hát mért ne ehetnének minden nap egy szelet csokit", emellett egész nap sütivel is tömi őket aztán meg siránkozik hogy hát mért ilyen keveset esznek ebédre... Szerinte a kinder csoki egészséges mert szerinte abban van tej meg kakaó - azt biztos nem nézte meg h 60 %-a cukor... én meg hiába magyarázom h ha a gyerek megevett ma már 5 szelet sütit meg egy tortát akkor ne adjon még pluszba csokit is...

2017. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%
Én adok neki. Ő jó evő, mértékkel kaphat jobb minőségűt. Annyival "nehezebb", hogy van nagyobb tesó, látja tőle, hogy ő is eszik ilyeneket.
2017. okt. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
34%

"Nem értem mi az összefüggés a csokiadás és a gyümölcsevés között. Nem akkor kell vagy nem kell csokit adni a gyereknek ha épp szereti a gyümölcsöt vagy sem... "


De igen, van közte összefüggés. A fiam pl. imádta a gyümölcsöket, de amióta kap csokit, még ha nem is nagy mennyiségben, inkább azt akarja, azért mutogat, a gyümölcsöt meg tolja el magától. Persze lehet, hogy te ezt nem érted, mert a te gyereked mindent megesz, és ezért kötekedsz és pontozol le másokat, csak mert nem érted vagy nem értetek egyet.


Különben én is le tudlak pontozni.

2017. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Utolsó te honnan tudod ki pontozott le? Minimum három pontozás kell ahhoz h megjelenjen valamilyen százalék.

De legalább te elárultad kit pontoztál le :-)))

A stílusodból vegyél vissza kicsit.


Persze ha egész nap csokit töm magába a gyerek nyilván nem fog gyümit enni, de 1-1 szelet csoki biztos nem befolyásolja ezt, hiszen ha szereti a gyümit megeszi, ha nem nem. De, tudom, nálatok ez máshogy van.

2017. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
3 tól lehet nem?
2017. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ csajok! Hú, jó vegyesek lettek :O

Én a gyümölccsel ugy hoztam összefüggésbe a csokit a kérdésemben, hogy ha szereti a gyümit, akkor inkább azzal kínálom, mint csokival. És szándékosan nem akarok adni neki, csak azért, hogy egye.

Valaki írta, hogy képmutatás túró rudit adni, de kindert nem... szerintem nem képmutatás, írtam, hogy minimalizálni próbálok, nem megvonni és a rudiban van 12 g cukor a kinderben meg többszöröse, ez az ami nem mindegy, én így gondolom.


Kérlek tartsátok tiszteletben más véleményét (hsz és pontokkal is) probáljatok nem hajba kapni.

2017. okt. 6. 16:14
 18/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha esetleg apukák is írtak, akkor nekik is köszi :)
2017. okt. 6. 16:16
 19/20 Lajos1964 válasza:
Mint 3 gyerekes apuka, kiprobaltam tobb modszert is. A legnagyobb nem kapott csokit, most 10 eves es nem sok baratja van. A kozepso eleg sok csokit evett, 3 eves koraban 24 kilot nyomott, most mar kicsit veznabb, de 8 evesen az 50 kilojaval egesz jol beolvad az osztalyba amikor az allatkertben van osztalykirandulas es a foka medencenel setalnak. A legkisebbrol nincs infom, felesegem elhagyott, es eltiltott tole. Szivesen randiznek egyedulallo anyukakkal!
2017. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi a keresztöcsémnél azt vettük észre hogy csak 2éves kora után evett csokit előtte kekszet,gyümölcsöt,Turórudit,Tejszeletet evett de mindenevő.Egyébként mi a nagyobbal való tapasztalataink alapján nagyon bepörögnek a csokitól
2017. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!