Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mennyi idősen adtátok az...

Ti mennyi idősen adtátok az alábbi nehezebb/különlegesebb élelmiszereket gyereketeknek?

Figyelt kérdés

-tenger gyümölcsei (rák , kagyló pl )

-bab

-gomba

-zsírosabb húsok pl csülök

-káposzta

-csípős,fűszeres ételek

-gyorsétteremből bármi


Köszi a válaszokat előre is !

Írjátok meg légyszi hogy érzékeny gyomrú/hasfájós -e a gyermek.


2017. nov. 8. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Tenger gyümölcseit meg gyorséttermi akármiket mi sem eszünk, ezért ezeket nem kapták a gyerekek.


A többit kb. egy éves kortól már kapták, hozzátéve, hogy a csípös és a füszeres eléggé nem meghatározható dolog, ami nekem az, az másnak lehet íztelen vagy túl füszeres. Érzésem szerint nem fözök túl erösen és túlfüszerezve, de íze van az ételeknek.

Elöször csak kisebb adagokat kaptak, hogy ha valamitöl megfájdulna a hasuk, vagy nem szeretik, ne legyen probléma, de egyikkel sem volt semmi gond.

2017. nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Tenger gyümölcseit 2.5 évesen nyaraláskor, úgy ette a rákot mint a kekszet. Nsgyon paráztam mi lesz, de semmi baja nem lett. Eléggé válogatós.

Gombát, babot, káposztát 16-7 hónapos korában nagyon kicsi mennyiségben. Babtól felpuffadt, fájt a hasa. Most 5 évesen sem kap babot nem bírja, felpuffadt hány tőle. Többit szereti.


Gyorséttermi kaja nálunk félévente 2x ha előfordul. Ha kirándulunk akkor esetleg de inkább étteremben eszünk. Nem pestiek vagyunk, így a legközelebbi meki is 55kmre van.

Ha hamburgert szeretne akkor csinálunk közösen vsgy pizzát, tortilla tekercset. Nem vagyok meki ellenes de túl drága.

2017. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
15 hónapos, laktózérzékeny a fiam, még egyet se kapott ezek közül. A leghamarabb ezek közül a fűszeres ételek, amiket adni lehet, de azt se úgy, hogy k.va csípős. 3 éves kor előtt egyiket se fogom adni, talán kivéve a babot meg a káposztát, ha úgy alakul, de egyiket se esszük mi se gyakran.
2017. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Januárban lesz 3 éves a lányunk,eddig halon kívül más tengeri dolgot nem evett,mert mi sem eszünk ilyeneket,babot akkor adtam először mikor már elmúlt 2 éves.A káposztával ugyan ez a helyzet.Zsíros húsokat nem eszik,mert mi sem nagyon eszünk ilyeneket.Az apja néha-néha vesz magának csülköt,másfél évesen kóstolta is,de nem szereti.Csípőst nem adok neki,és túl fűszerest sem.Pizzát,mekis sajtburgert evett már,de azt is,mikor már kettő éves elmúlt.

Sosem volt hasfájós,még baba korban sem.

2017. nov. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Mindhárom gyerekem 1 éves korára már szinte mindent evett.

Kivéve a nagyon csípős és gyorséttermit, azzal csak később találkoztak, akkor sem gyakran. Zsíros húsokat nem szeretik, én sem bírom megenni, mert undorodom tőle.

Tenger gyümöőlcseihez csak később találkoztak, mert azért az árban húzós, nem engedhettük meg magunknak.


Egyik sem érzékeny gyomrú, nem hasfájós (nem is voltak), semmilyen ételallergiájuk nincs, nem betegesek. Legidősebb már felnőtt, továbbra sincs baja.

2017. nov. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*gyümölcseivel
2017. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

Kagylót 33 évesen kóstoltam az idei nyaralásunkon, ő akkor volt 2 alatt 2 héttel, nem adtunk neki. Mivel ilyen "gyakran" eszünk, így nem most lesz, hogy megkóstolja.


Babot nemrég kínálta neki a nagyija, de nem ízlett neki, evett vagy 1 szemet. Nem erőltetem.


Gombával megvárjuk a 3 évet, mivel még nekem is nehéz étel.


Zsírosabb hús ritka nálunk, csülköt fogalmam sincs hogy én mikor ettem. Legzsírosabb talán a levesbe főtt szín marhahús, amit kóstolt (apai mamánál).


Töltött káposztát múlt karácsonykor 16 hónaposan, de nálunk édes káposztából és pulykacombból készül és nem zsíros.


Csípős, fűszeres. Nos, ezeket imádjuk, neki direktben ugyan nem kínáltuk, de kb. 18 hónapos kora óta fapofával eszi a chilit is (elcsente a tányérunkról). Szereti és semmi baja tőle. Persze heti hétszer nem kap. 1,5 éves koráig eleve külön főztem neki és most is inkább utófűszerezzük az ételt, neki gyengébben ízesítünk, de a mi tányérunk mindig érdekesebb.


Gyorsétterem: a kfc hot&spicy strip-jét kóstolta eddig. Kínait, koreait, japán ételt szoktunk még rendelni, de ezzel még várunk, alvásidőben szoktuk a "háta mögött" enni.


Egyébként hasfájós, refluxos csecsemő volt, nagyon lassan haladt a hozzátáplálás, 1 év alatt rengetegszer ment a hasa a "semmitől" is. Jártunk gasztróra, allergia eddig nem igazolódott, de ilyen korban nem lehet rendesen vizsgálni.

1,5 éves koráig alig evett felnőtt ételt, de a kímélés és a lassú tempó bevált, most már nincsenek emésztési gondjai és szépen eszik, egyre változatosabban.

Lassan 2,5 éves.

2017. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam.

Egyet kihagytam hurka/kolbász (nyersen vagy sütve)? Szalonna?

2017. nov. 8. 12:59
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Káposztát mostanában egy kicsit már kap (frankfurti leves pl). 20 hónapos lány. A többit még nem próbálta.

Gombát nem is fog kapni.

Gyorséttermit nem,de kiflit,virslit már evett. Ez már majdnem egy hotdog :)

2017. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
Gomba, bab, káposzta, sertés bármelyik része, hurka sütve. Ezeket eszi, 13 hónapos. Tenger gyümölcseit mi sem eszünk, igy ő sem kapott, a fűszerezéssel csínján bánok, mert apuka gyomra nem bírja. Ha úgy adódik, hogy gyors étteremben eszünk, kap belőle, de ez nem gyakori.
2017. nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!