Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos babának mit adtok...

10 hónapos babának mit adtok / adtatok reggelire?

Figyelt kérdés

Szerintem már nem elég neki a gyümölcspüré. Néha szendvics falatkákat is adok neki persze neki való felvágottal egyenlőre.


Meg lenne még egy kérdésem, ez is az étkezéssel kapcsolatos:

Pároméknál lesz disznóvágás és mondta hogy abból a húslében főtt rizsből adni akarnak neki. Azt ehet, meg mit ehet abból? Én félek ezektől a dolgoktól megmondom őszintén.


2017. nov. 9. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

10 hónaposan még tápszert kapott reggelire. 10 óra fele kapott gyümölcsöt keksszel vagy gyümölcsöt joghurttal. Ha korán éhezett meg az ebédhez képest, akkor zabkása gyümölccsel.


Ha húslevesről van szó, akkor én adnék belőle biztosan, de ha disznó maradékból akkor nem.. Az a kérdés, hogy mennyire tiszta hús vagy más az alapja? Régen jártam disznóvágáson, nem tudom milyen hús léről van szó..

2017. nov. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az abálólében főtt hurkarizsre gondolsz, akkor én semmiképp nem adnék belőle egy 10 hónapos babának.

Egy nagy üstben megfőzik az összes megfőzendő alkatrészt (pl a bőrt, fület, nyelvet, fejet, farkat, szívet, májat, tüdőt stb.), ami pl a disznósajtba vagy a hurkába, kenőmájasba kell. Ebből a nagyon zsíros léből vesznek ki és babérlevéllel, fokhagymával, sóval pempősre főzik benne a rizst, ami a hurkába kell.

Ez baromira nem egy ekkora babának való, szerintem elcsapja vele a hasát simán. Finom egyébként, nem arról van szó de bőven ráér vele.

Disznóvágáson szinte mindig készül húsleves a húsos csontból, abból simán tudsz neki adni pl.

Nálunk már 30+ éve sem volt divat ilyen idős korban efféle ételeket adni egy babának...

2017. nov. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!