Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Het honapos babanak milyen...

Csillka kérdése:

Het honapos babanak milyen husit adtok es milyen gyakran mekkora mennyisegeket? Gyumolccsel is keveritek vagy csak zoldseggel? Es HOGYAN taroljatok a fagyasztoba?

Figyelt kérdés
Nem vagyok tisztaba a husok adasaval egyszer adtam uveges husit de szeretnem nagam kesziteni csak nem.tudom a kello infokat es valahogy kene tarolni is h praktikusan elokapjam ha kell :)
2017. dec. 5. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én személy szerint így szoktam:

Ha mi is csirkét eszünk, akkor pár kockát külön edényben kevés olajon megforgatok (nem pirítom) és megfőzöm fedő alatt. Ez után villával picit széthúzom, kicsit aprítom és jegkocka tartóba tömöm. Ezt egy zárható zacsiba teszem. Pl “patentos” frissen tartó zacskó.

Később 1-2 kockát adok a főzelékhez. A nyers zöldségekhez már bedobom főni.


Eleinte ennyit adtam. Most 11 hónaposan is külön rakom, de most már picit sózom is, olajon sütöm puhára és nem jégkockatartózok, hanem Mini éthordóba teszem a fagyasztóba.


Eleinte csak csirkét adtam, mert az puha és mi is leginkább azt esszük. 11 hósan már többször kap darált húst. Spagetti meg hasonló ebédek miatt.

2017. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam hogy megfőztem egy csirkemell filét húslevesnek (csak vízben) mikor a hús már puhára főtt, kivettem, és akkor ízesítettem csak be, meg a zöldségeket is akkor tettem hozzá.

a főtt csirkemellett 10-15-20 g körüli adagokra vágtam, így fagyasztottam le egy zacsiba....először mindig csak egy kisebb darabkát tettem a püréjéhez, azzal daráltam össze a főtt zöldséget...aztán mindig egyre nagyobbat és nagyobbat.

egyébként nálunk úgy nézett ki, hogy három napig minden nap evett húst, utána egy húsmentes nap következett. Majd három napig megint hús, aztán húsmentes nap. valamikor a 8. hó tájékától már lehet adni pulykát, májat, 9-10 hó körültől halat és vörös húst is..legalább is én így vezettem be

2017. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
meg amúgy ha nem akarsz húslevest a vizet, amiben főzted, alaplének nyugodtan lefagyaszthatod egy fél literes üvegben, nagyon jó lesz mikor pecsenyét készítesz vagy valami sült húst :)
2017. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is jégkockatartóba tettem a csirkemellet. Minden nap 1 kockát kapott.
2017. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. Leginkabb nyersen tettetek fagyasztsztan vagy fove ?
2017. dec. 5. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Már megfőve tettem fagyasztóba.

És mindig frissen csináltam meg a nyers húsból, ahogy a boltból hazavittük a húst. Eddig sosem fagyasztott húsból csináltam.

2017. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
főve..ki a fene főz mindennap meg egy kockát, annak semmi értelme :)
2017. dec. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nyersen. Minden nap frisset főzök a kislányomnak,abba dobom bele az 1 kocka húst.
2017. dec. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!