Tehéntej bevezetése?

Figyelt kérdés

A tehéntej bevezetése után meddig higítottátok a tejet illetve milyen arányban?

Szóval a bevezetéstől számítva (pl.1 nap, 1 hét stb.)

Mikor hígítás nélkül kapta, reggel- este ezt adtátok a gyerkőcnek?



2018. jan. 11. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Én sose higítottam. Először ételekbe tettem picit, aztán egyre többet, aztán magába is először keveset, aztán többet.
2018. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Tisztán kóstoltattam vele. Először fermentált termékek, túró,sajt,joghurt,krémtúró,utána tejbegríz,végül tej. Semmi baja tőle.

Apósom 2 hetes (!) korától feles tehéntejen élt,és túlélte. De én azért minden időpontot betartottam,biztos,ami biztos.

2018. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Egyelore csak anyatejen keresztul kapta, illetve etelekben hozzavalokent elkeverve, de igyis tunetel ra sajnos (tejfeherje-erzekeny), igy egyelore sehogy.
2018. jan. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ételekbe szoktam tenni, inni még csak 1x kapott. (15 hónaposan. Költözés alatt álltunk, elfogyott a tápszer, nem tudtam venni éppen, akkor kapott 2,8%osat. Nem hígítottam.)

Semmi baja nem lett tőle ugyan, de tényleg rendkívűli alkalom volt, hogy azt kapott.

Védőnő 18 hónapos kortól mondta, hogy adhatom inni, de főzelékekbe már kaphatja (akkor 14 hós volt.)

Február végén lesz 18 hónapos, majd akkor tejezünk, de akkor is 2,8%-ost adok, hígítva nincs tápértéke.

2018. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Kb masfelhetes volt mikor tehent tejet kapott eloszor a gyerekem, hazit meghozza.. Nem higitottam egyszer sem.. Azóta is eszi a tehentejet 9honaposan.. Nem kell itt be vezetni semmit, adom es kesz amikor akarom a sok nagy okos hulye mehet a francba, hazi kosztot eszik a gyerekem amit mi, mar nagyon regota nem vezetem be semmit csak adtam neki amikor gondoltam egyet es persze a mi kajankbol nem foztem neki kulon iztelen szart, a bebi kaja is iztelen, so es birs hianyos, iszonyatos :(
2018. jan. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem minden baba egyforma!!! Az én kisfiam 12 hósan kapott először 1,5% tejcsit , de sajnos nem tudott székletelni tőle. Próbáltam hígítani , de úgy sem bírta a gyomra. Azóta csak vizet iszik... Egyébként tàpszer helyett szeretnéd adni? Mert kb ha van egy éves a picid akkor elég a víz, tea . Ilyen korban úgy is meg esznek mindent😊
2018. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiam 22 hónaposan kapott házi tehéntejet felesben hígítva vízzel.

A védőnő is mondta, figyeljek, mert károsíthatja a veséjét, ha tisztán kapja.

Kb 2-3 hónapig így adtam reggel este inni neki. Aztán fokozatosan csökkentettem a vizet.

2018. márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!