Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntej bevezetése mikortól?

Tehéntej bevezetése mikortól?

Figyelt kérdés
Németországban élek, a védőnő 7 hónapos kisfiamnak már ajánlja, hogy adhatok tejpépet 3,5%-os tehéntejből készítve. De legalábbis 1 éves koráig mindenképpen vezessem be. Olvastam, hogy Mo-n 3 éves kor előtt nem ajánlják az orvosok. Ti hogy állnátok a kérdéshez? Ti mikor vezettétek be?

2014. máj. 10. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Magyarországon mindent tiltanak. Nyugodtan bevezetheted már most is. Mi már csecsemő korunkban kaptunk,és a szülein nem is hallottak allergiáról. Különben is CSAK azt mondják, hogy egyes ételek allergizálhatnak. Nem azt, hogy valóban allergizálnak is.

Hallgass a német védőnőre, orvosokra. Náluk már régen lecsengett a tápszergyárak tudósainak a tiltásai.

2014. máj. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Még annyit: hogy itthon 1 éves korig nem ajánlják. Én mind három gyerekemnek már 4-5 hónapos korukban adtam. Mindegyik egészséges.
2014. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem vezetem be 2 éves kora előtt.
2014. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Érdekes amúgy, mert sok különböző nézet van a német és magyar hozzátáplálásban, hogy mit mikor hogyan. Lehet, hogy ez összefügghet azzal is, hogy milyen az összetétele adott esetben a tejnek? Lehet hogy a német tej nem tartalmazz annyi adalékanyagot, mint a magyar?!??
2014. máj. 10. 08:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem anno a gyerekorvosunk azt javasolta, hogy 1 eves kor utan kerüljön bevetzetesre, ha a kicsi nem tapszeres. Ha tapszeres, akkor lehet mar 6 hónapos kortól is.
2014. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Higgy a védőnőnek, biztos, hogy jobban ért hozzá, mint az anyukák, akik nem követik a friss kutatásokat. Egyébként folyton mást mondanak, és mi annó tényleg korán kaptunk és egy fia allergiánk nincs. Nagy kárt nem tudsz okozni, ha valami baja lenne tőle úgyis észreveszed és akkor később próbálkozol újra.
2014. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
ha már friss kutatásoknál tartunk, teljesen egészségtelennek tartják a tehéntejet :) szóval azért óvatosan azzal a védőnővel is
2014. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

M.o-n 1 éves kortól ajánlják legkorábban.

ennyi idős babának semmiféleképpen nem adnék.

az én lányom 3 éves koráig nem fog kapni "csak úgy" inni, max. kajába.

2014. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmikor nem szabad bevezetni a tejet, mivel egészségtelen. A tejre csecsemőkorban van szükség, mivel ilyenkor nem képes szilárd táplálékot fogyasztani a gyermek, később azonban a tejcukrot lebontani képes laktázenzim eltűnik a szervezetéből, így bélpanaszokhoz vezet.

Emellett a tejben lévő kazein gyulladásos betegségekhez vezet, 2-es típusú diabéteszhez segít hozzá, mivel hatalmas inzulinemelkedést okoz.

2014. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!