Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tehéntej bevezetésével kapcsol...

Tehéntej bevezetésével kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Mennyi ideig forraltátok a tejet, amikor bevezettétek? Nyilván nem úgy értem, higy amíg felforrt, hanem csak az elsô néhány alkalommal, vagy hetekig, hónapokig?

A védônô mondta, hogy kell, de ô egy nagyon fiatal pályakezdô és nem volt túl meggyôzô a válasza erre a kérdésre.


Ti meddig csináltátok?


2018. márc. 27. 19:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%

A nyers tejet felnőttnek is fel kell forralni, mielőtt fogyasztaná.

A pasztőrözöttet pedig a gyereknek se kell.


De tudod, hogy a jelenlegi ajánlás, hogy 3 éves kor alatt egyáltalán ne kapjon tejet a gyerek?

De még a megengedőbb ajánlás is 1 év!

2018. márc. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
pasztôrözött és azt mondta, forraljam. orvossal egyeztetve kezdjük, mivel egyikünk csalâdjában sincs allergiás.
2018. márc. 27. 19:22
 3/28 anonim ***** válasza:
48%

Mennyi idős a gyerek? Gondolom, hogy már mászik, mindent a szájába vesz, aztán ha jön most a jóidő, akkor majd a játszóterezős vagy udvaron játszós kezét is a szájába veszi... Ehhez képest a pasztőrözött tej aligha lehet veszélyforrás. A sajtot és a túrót sem sütjük meg a gyereknek, pedig azok sem sterilek.

Szerintem a védőnők képzésében ez abból időből maradhatott fent, amikor még sokan tartottak háznál tehenet, illetve akár újszülöttnek is adtak tehéntejet. Na meg 30+ éve a zacskós tejek gyártása és szállítása sem volt valami színvonalas. Pl csöpögős, hibásan lezárt zacskók, megszakadt hűtőlánc, amikor az utcán várta a tej a ládában a reggeli nyitást, mert hajnalban szállították.

Én sosem forraltam, de mondjuk mi az UHTt isszuk, ami gyakorlatilag steril, ezt tényleg nevetséges lenne felforralni. Sokan idegenkednek ettől, mert nem értik, hogy miért nem romlik meg. De a pasztőrözöttet sem forralnám, a vizet sem szoktam. (5-6 hósan kezdtem vizet adni)

2018. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
1 éves
2018. márc. 27. 20:27
 5/28 anonim ***** válasza:
39%
Enyém holnap lesz 19 hónapos. Zacskósat veszek, forralom, leginkább azért, mert 1 liter 2-3 napig kitart neki, és így biztosan eláll.
2018. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Erről sem hallottam még, hogy még a bolti tejet is forralni kell. Agyon van az már pasztőrözve. Nem értem, hogyha a védőnőd ilyen furcsaságot ajánl, akkor miért nem kérdezed meg őt, hogy meddig és mennyire? Csak egy telefonhívás. Mi 1 év után vezettük be, de nagyon keveset adtunk és 3 éves koráig csak tápszert kapott reggelre és estére, a korának megfelelőt. Ha tejet adtam neki, akkor mindig hígítva a teljes tejet. Cserpes tejet kapott vagy a helyi tejivóból vettünk már pasztőrözött de házi tejet. Boltban egyetlen tej van, ami nem ultra magas hőmérsékleten kezelt, legalábbis nálunk, de az még akkoriban nem volt. Most csak ilyent iszunk, mesetej a neve. A tejet hígítsd egészen ovis koráig. Ha nagyon szereti a tejet, akkor mindenképpen. Egy ismerős kisfiú orrba-szájba kapta kiskorában a tejet, iskolás korára crohn szindrómás lett. Nem tudni, hogy ezért-e, de az anyukája szerint ez lehet az oka.
2018. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

“Nem értem, hogyha a védőnőd ilyen furcsaságot ajánl, akkor miért nem kérdezed meg őt, hogy meddig és mennyire? Csak egy telefonhívás.”


Én meg nem értem, miért nem olvasod el a kérdést rendesen, mielôtt választ írsz.

2018. márc. 27. 21:26
 8/28 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem volt meggyőző neked a válasza, akkor mitől meggyőző maga a javaslata? Vagy meggyőzőbbek neked az idegenek javaslatai? Lehet, hogy mi is fiatal pályakezdő anyukák vagyunk... Ha nem bízol benne, akkor majd mindig kérdezhetsz idegeneket.
2018. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Feltételeztem, hogy itt nem mindenkinek van pályakezdô védônôje... De eddig 1 ember tudott rendesen válaszolni. Nem az volt a kérdés, hogy szerintetek kell-e forralni a tejet. Mindegy...
2018. márc. 27. 21:49
 10/28 anonim ***** válasza:
26%
Én csak amíg volt hozzá türelmem, és nem a sterilizálás miatt, hanem mert szerintem jobb az íze forralva, édesebb. De uht-t iszunk általában.
2018. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!