Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vegán gyerek hozzátáplálása?...

Vegán gyerek hozzátáplálása? (B12 vitamin? )

Figyelt kérdés
Ha a gyerek nem kap állati eredetű dolgokat az bajt okozhat? Én úgy tudom, hogy a megfeleloen osszeallitott novenyi etelekbol is fefezni lehet a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat, kivéve a b12 vitamint? Ilyenkor ezt kell adni a babának?
2018. márc. 31. 16:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
40%
Mekkora gyerekről beszélünk?
2018. márc. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
77%

"vegán gyerek" - erre mondják, hogy oximoron.

Nem lehetséges vegán módon táplálni egy gyereket úgy, hogy ne okozz kárt.

Például sorolod a fehérje-helyettesítőket!

Egyik se adható csecsemőnek.

2018. márc. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
83%
Az esszenciális aminosavak bevitelére is figyelni kell a vitaminok mellett.
2018. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
32%
Biztosan lehet, dietetikust meg kell kérdezni, abból is olyat, aki ért a vegán témához.
2018. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
76%

Pár nap múlva meg megint olvashatjuk az újságban, hogy egy gyereket a szülei megöltek, mert azt akarták, hogy vegán legyen.


Nem azt mondom, hogy mindenki meghal, aki vegán, de aki interneten, tiniktől vár választ egy ilyen témában, az nem százas. Aki komolyan gondolja és érdeke a gyereke egészsége, az egy orvost vagy egyéb hozzáértőt kérdez. Ilyen dolgokban nem a szomszéd Julcsa néninél érdeklődünk, akinek az unokájának a barátnőjének az anyja így csinálta és még él, szóval biztos jó ez így.

2018. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
81%
Ha egy felnőtt önszántából lesz vegán, azt megértem! De kétlem, hogy a gyerek magától találta ki ezt.... Ráadásul azt írod baba... Egy baba, hogy lehet vegán??
2018. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nem lehet fedezni. Az esszenciális aminosavak nélkül nem fog egészségesen fejlődni. Nem ehet olajos magvakat, szóját, gombát, kb. 3 éves korig, a száraz hüvelyeseket 1 éves korig, csak zöldség és gyümölcs pedig nem fogja fedezni a szükségleteit.

Ebben a korban nagyon jól tudják, mire van szükségük. Nem véletlenül eszi meg sok gyerek a gilisztát is. Nem született vegánnak.

Nem csak a B12 vitamin hiányzik majd.

2018. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
65%
Van egy ket unatkozo itt aki mindig megkavarja az allovizet. Egy igazi vegan meg se kerdezne itt senkit..amúgy meg egy nagy hülyeség és ok hogy valaki a saját egészséget kockáztatja de nincs joga mas eletet elcseszni
2018. márc. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:
Nincs még gyerekem, csak több, mint fél éve áttértem a növényi táplálkozásra és még sosem volt ilyen jó a vérképem, mint most. A közérzetem is sokkal jobb. Utánaolvastam a témának és az orvosok szerint is jobb az ilyen típusú táplálkozás. És őszintén meg is undorodtam az állati eredetű kajától, pedig korábban nagy adagban ettem minden nap ... Kutakottam a témában és azt találtam, hogy az állati eredetű dolgok (mármint a mai világban, régen nem volt ilyen) milyen károsak az egészségre, és ezért belegondoltam, hogy ha gyerekem lenne és tudom ezeket a dolgokat és ezért én sem fogyadztom őket és jobban is érzem magam, mint korábban, amikor sok ilyet ettem, akkor miért adnék neki olyat, ami tudom, hogy nem jó. Legalábbis a lelkiismeretem nem engedné. Azért tettem fel a kérdést, mert a jövőben majd szeretnék gyereket, de nem akarok bajt csinálni vele. Olvastam, hogy elvileg csak a b12 vitamin amit pótolni kellene. Ezt én is elszeretném kezdeni szedni. Tehát vegyes táplálkozással és b12 pótlással elvileg nem szenvednék hiányt vitaminokban, ásványi anyagokban. Ekkor ha majd képbe jönne a baba, akkor elvileg nem lenne gond nem? Ha meg megszületik, akkor az anyatejben meglenne elvileg a b12 vitamin is, de hozzátáplálásnál merülne fel a kérdés, hogy miből lehetne ezt fedezni. Erről szolna igazából a kérdés.
2018. márc. 31. 22:31
 10/62 A kérdező kommentje:
Ja igen, az eszenciális aminosavakat meg úgy tudom megfelelően pótolni, hogy vannak növényi fehérjeporok, amik teljesen természetesek és ezek tartalmazzák az összes eszenciális aminosavat. Meg úgy tudom, hogy ez 1 éves kortól már adható gyereknek is, de ennek még jobban utána kellene nézni..
2018. márc. 31. 22:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!