Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnatok a 1,5 év körüli...

Leírnatok a 1,5 év körüli gyereketek mit eszik egy nap? (Pl. Tegnap mit evett)

Figyelt kérdés
Nem tudom elegendő gyümölcsöt, zöldséget, tejtermékeket adok e a kisfiamnak.

2018. jan. 12. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Reggel: 1-1.5 dl tejital, 1 szelet vajas-baracklekváros kenyér

Tízórai: almás fahéjas zabkása

Ebéd: hal pároltzöldséggel, rizzsel

Uzsonna: banán joghurttal

Vacsora: túróstészta, 1-1.5 dl tejital


Ez volt a tegnapo menü.Azért én is sokszor gondban vagyok ezzel 😅

2018. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A mi tegnapi napunk:

reggeli: kakaó (220 ml)

tízórai: 1 szelet halkrémes kenyér paradicsommal

ebéd: karalábé leves, rizs+fél szelet natúr csirkemell+4 db mandarin

uzsonna: 1 db Danonino, 1 db dörmi piskóta

vacsora: 1 szelet kenyér 4-5 karika felvágottal+2 dl gyümölcslé

2018. jan. 12. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:

Reggeli: camambert sajtos kenyer, gyumolcspure

Ebed: rizotto kelbimboval es brokkolival

Vacsora: fasirt, kremturo

Elalvas elott 2dl tapszer

Az enyem 3x eszik csak, akkor nagyobb adagokat. Tizoraira es uzsonnara nem ker semmit. Sajnos nalunk is alig eszik friss zoldseget, gyumolcsot. A gyumolcspepeket szereti, a boltit. Ha en csinalom, kikopi.

A frissen facsart narancslet megissza.

Zoldsegbol a brokkolit,kelbimbot szereti. Nagy ritkan repa, borso, de ez is csak puresitve. Frissen nem eszi meg pl ha felvagok 1 paradicsomot. De azert kiserletezek.

2018. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

remélem nem rendes kakaó :)

1 db Danonino cuko, 1 db dörmi piskóta...cukor cukor cukor...keverj össze natúr joghurtot gyümölcs péppel.

gyümölcslé - na ez minek? :) esti cukor dózis? :)


nem bántásból de nagyon sok cukrot kapott tegnap (a gyümölcs is cukor, önmagában bőven elég lenne ha gyümölcsöt kapna) én ezen próbálnék változtatni, nem a 4 mandarinnal van a baj.


amúgy az enyém 16 hós. Tápszert iszik reggel, este. Utána eszik gyümölcs pépet: ez egy valami pürésítve, főtt zabbal összedarálva. olykor joghurt is kerül bele. n atúr. ez egy nagyon finom krémes zabkása tulajdonképpen. Általában egy banán egy alma egy körte kerül a mixerbe, hozzá úgy két evőkanál főtt zab, egy joghurt. négyfelé osztom, egy adag kb. 200 ml. két napig eszegeti tízórai, uzsira.


szóval délelőtt 200 ml gyümipép, meg oviba sozkott kapni egy vajas kenyeret protekciósan :) utána néha kap köles golyót kekszet, ilyesmit, mert iszonyat beles. 11-kor már ebédel. amit én, hús zöldség főzelék ilyesmi. 14.00-kor eszi a másik 200 ml gyümipépet, és az oviba szintén kap egy fél kiflit vagy valamit mikor a tesóért megyünk. a délután folyamán ismét kölesgolyó vagy egy darabos gyümöcs (fél banán vagy egy kiwi), majd vacsira ugyanaz ami ebédre volt, vagy ha az nincs akkor krémes kenyér.


szóval alapból 2*200 ml gyümölcspürét eszik, nagyjából 2 egész gyümölcs tartalommal, illetve megeszik egey harmadikat az étkezések között.

vizet iszik. csokit édes tésztát még nem nagyon adok neki, nem vagyok ellene, de tényleg a gyümölcs is bőven elég cukor

2018. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem mindennapos :) Ő még csak 1 hónapja kap ilyesmit (tejfeherje allergiás, tejcukor érzékeny volt)

Az enyém nem eszi meg 10 hónapos kora óta a pürésített gyümölcsöt, zöldséget.

Kakaó=kókusztej és egy pici kakaópor

2018. jan. 12. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez a mai: reggelire abonett cottage cheese-vel, uborka, tizoraira szolo es banan, ebedre rakott kelkaposzta, uzsonara bbakeksz (zabpehely, alma, en sutom), vacsorara pedig bundazskenyer, sajt es pardicsom volt. Igeny szerint szopik meg.
2018. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Uristen mindenkinek ilyen jól eszik a gyereke csak az enyém nem :(((((

Off

Kérdező miben nyilvánult meg az allergiaja?

2018. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A rizottos fasirtos vagyok- van, hogy egesz nap alig eszik. Ilyenkor joghurtot, kremturot, par falat sajtos szendvicset fogad el. Van h 2 egymast koveto nap is alig eszik aztan meg felnott adagot...ne stresszelj. Ha ehes lesz enni fog.
2018. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egy hónapos korában hasmenés (véres volt). Napi 12-15 alkalommal :(
2018. jan. 13. 12:21
 10/11 anonim ***** válasza:

hát, sztem sokat is eszik :) mmint nem úgy sokat, hogy túl sokat, és nem szabadna adnod neki, hanem pl. az én lányomhoz képest sokat :)


mi fél9-9 közt kelünk, reggel 120ml tápszer. 10 körül egy joghurt vagy tejszelet, ilyesmi. Fél 1kor ebéd, ma pl. lecsós hús volt. 1-3ig alszik, ma megette a lecsóshúsból a maradékot, ha nincs maradék akkor narancs, alma, mandarin, ilyesmi. 6-7 közt vacsi, szendvics, vagy tegnap pl virsli volt. fél9 körül 120ml tápszer

2018. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!