Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis súlyú, vékony kismamák!...

Kis súlyú, vékony kismamák! Ha megkérlek mesélnétek nekem a terhesség, várandósság időszakáról, illetve ami azután jött? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

(Először is nem szeretem a terhesség szót, sértőnek tartom a gyerekre nézve, de nyilván egy édes teher. :) )


Én nagyon nehezen hízom, sajnos 14 évesen voltam max 48 kg, aztán pár hét kórházban töltött betegeskedés után 10kg-val kevesebben jöttem ki a kórházból, és azóta nem tudom visszaszedni..


Jelenleg 25 évesen 43 kg vagyok és 165,5 cm. 46nál több nem is voltam már 10 éve. Érdekelne, milyen tapasztalataitok voltak vékonyan a gyerekvárás alatt. Más volt e, mint a normál BMI testtömeg indexű kismamáknál, az orvosok, a védőnő illetve a terhesgondozáson mondtak e valami hasznosat, illetve riogattak e, hogy veszélyes stb.

És hát nyilván a szülés is érdekelne, hogy mennyire volt problémamentes, vagy csak a császár jöhetett szóba? A véres részletek is érdekelnek, ha valaki nem fél megosztani velem :)


Illetve a szülés után a regenerálódás mennyi ideig tartott, mit tapasztaltatok (has, mell, illetve lent)


Köszönöm előre is a nyitottságot, és ha szántok rá időt!


6 hkm



2016. dec. 2. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Mindig kis sulyom volt. Felek h nagyon megfog repedezni a borom. Orvosom szerint nagy az eselye mert akinek sosem volt megnyulva hizas miatt annak nagyon nehezen nyulik meg es extra csikos lehet.
2016. dec. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Igaz en 161 cm vagyok, de vilag eletemben 43-45 kilo kozott ingadoztam. Elso terhessegemnel 43 voltam az elso masfel honapban (naponta tobbszorh hanytam 3 honapon keresztul). Az egvilagon semmi gond nem volt se a terhesseg se a szules se a felepules alatt. Sehol nem lett terhessegi csikom sem. 28 evesen szultem, a terhesseg alatt ugy 13 kilot hiztam. 6 honappal a szules utan mar ujra 45 voltam ami magatol ment le teljesen szoptatas alatt.

Masodik terhessegemnel szintenn 45 kg voltam, szinten hanytam 3 honapig, kb ugyanannyit hiztam mint az elsonel. Szinten teljesen problemamentes volt minden, sot a felepules sokkal gyorsabb volt.33 evesen szultem. Termeszetes szulesem volt, elso babamat 22 honapig, masodikat 17 honapig szoptattam. A mellemen most latni egesz minimalisan par csikot oldalt, de semmi egyeb. A combomon es a hatsomon latni a hizas-fogyas eredmenye inkabb, de az is lehetne sokkal rosszabb. Hasamon csik nincs, de ket szules utan igy 35 evesen mar latni hogy mas formaja van valamennyire, lapos, csak hat nem olyan mint regen.

A vedono meg a doki sem riogatott semmivel sem.

2016. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Barátnőm 45-ről indult (164 cm), többet hízott mint az átlag (25 kg-t), de az orvosa örült neki, mert alacsony bmi-ről többet is kell.

Nem lett striás, természetesen szült komplikáció nélkül.

Második terhességét már normál súlyról indította, kevesebbet is szedett fel, ott se lett stria és normál szülés volt.


Egyébként se merült fel császár. Nálam sokkal inkább, mert én alacsony is vagyok (158),de nálam se lett végül az, csak épp komplikációk hada. Én normál súlyról kezdtem.

2016. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nyilván minden nő más, nem feltétlenül súlykérdés, de azért megnyugtattatok! :)

Főleg a babu miatt aggódom, nem a testem miatt.

Bár még legutóbb 1 hete, még nem volt szívhang, meg embrió se, de én nagyon bízom benne, hogy karácsony előtti héten már megnyugodhatok. Teljesen jól fejlődik! Izgulok, szurkoljatok! :)

2016. dec. 2. 17:51
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sovány voltam, sohasem tudtam hízni. Majdnem 180 cm vagyok és 56 kilóval estem teherbe. Sokat híztam, kb.25 kilót. A doki nem szólt miatta, a védőnő örült neki. A terhesség nem volt terhes, egy csíkom sem lett, komplikációtól mentes, gyors és szép szülésem volt. A vérképem mindig jó. Pici cicim van/volt, hallgattam anyóst, hogy biztos nem tudok majd szoptatni....tudtam 2 évig. A fölösleges kilók gyorsan leszaladtak, kb.annyi vagyok, mint terhesség előtt. Ezt bánom, maradhatott volna pár kg., de egyszerűen nem tudok hízni.

Remélem veletek is minden rendben lesz, drukkolok!

2016. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

30 évesen szültem. 46 kg-ról indultam (163cm vagyok), 16 kilót híztam. Kiírt időpontban indult be a szülés, de végül császárral szültem. A babám picike volt, 2400 gramm (de azért mert autoimmun betedség miatt steroidot kellett szednem végig a terhesség alatt). Gyorsan felépültem szülés után, nincs rajtam egy darab csík se, és 6 hét alatt lement (a szoptatás miatt) az a sok kiló, amit felszedtem, bár nem bántam volna, ha néhány rajtam marad. A picurkám másfél éves és még mindig szoptatom.

Ne aggódj, minden rendben lesz.

2016. dec. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*betegség
2016. dec. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! 44 kgrol kezdtem, 170 cm vagyok. A 34. hétben járunk, a baba egészséges és nagy.  Egy striam sincsen, bar azt mondják ez genetika. Baba olajjal mentén a 12. héttől. Most épp 66 kgnal tartok es bízom benne, hogy nem fogyok vissza 44re a szülés után. Természetes szülésre készülünk.

Ne aggódj, nem lesz baj, az en étvágyán mindig jelezte, hogy mire van szüksége. 

2016. dec. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megis mi a problema az elso 3 valasszal hogy igy lepontozza oket vki???
2016. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# en sem tudom en leirtam mit gondolok. Nem irtam se hulyeseget, sem bunko nem voltam.. innentol kezdve nem tudok mit tenni.
2016. dec. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!