Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor próbálkoznak a babák...

Mikor próbálkoznak a babák önállóan enni?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam, de kanállal abszolút meg se akarja próbálni az evést. Kézzel a falatkákat nagyon ügyesen csipegeti, de az evőeszközt maximum játékra használja, hogy földre dobja, vagy kopogjon vele. A kezemből még nem történt olyan, hogy ki akarta volna venni. Volt valaki ilyen helyzetben az ennyi idős gyerekénél?

2018. ápr. 10. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:

6 hónap és 3 év között. :D

Van amelyik baba egyből akar enni, más gyereket pedig még oviba is félve írat az ember, mert még akkor sincs benne késztetés az önállóságra, mert olyannyira nem szeret enni.

2018. ápr. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam elmúlt 2 éves, mire megtanult. :D 1-1,5 évesen a kanállal csak a tányért ütögette. Az eszébe se jutott, hogy enni is próbálkozhat. :D

Oké, az első próbálkozások kb 1,5-2 éves kora között voltak de mikor harmadszor is leesett az étel a kanálról, úgy gondolta nem szórakozik vele, eszik kézzel. (Pépest, rizset, akármit...) 2,5 évesen tanult meg enni kanállal. Van ilyen. :D

2018. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves múlt és nem eszik evőeszközzel. Nem tudja a villára, vagy a kanálra halmozni az ételt, egyszerűbb neki kézzel enni. Ha én ráteszem az evőeszközre a kaját, úgy a szájába teszi vele, de megpakolni nem tudja.
2018. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kanalas dolgokat amúgy is ritkán eszik, tehát főzelékek nálunk annyira nem mennek, pont ezért husikat meg krumplit,rizst,tészát stb stb , ő is nezen szúrja fel, fele mellé potyog, pedig már 2 éves.

De villa még mindig jobban megy mint kanál ,azt a szájánál sokszor lefele fordítja aztán folyik mindenfele.

Én elején hagyom gyakorolni, aztán egy idő után inkább átveszem, főleg hogy utálja ha maszatos lesz.

2018. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ráér még a kusfiad.


2 éves múlt egy kicsivel a nagyobb lányom, mikor ezt megtanulta, akkor viszont elég gyorsan. Nem is bántam, hogy előbb nem volt rá igénye, mert untam volna minden étkezés után konyhát és ruhát mosni.

A kisebbik lányom szintén 1 éves, most kezdte a falatokat a szájába tenni. Fényévekre van még az eszközhasználat.

2018. ápr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hülye telefon:))


Kisfiad

2018. ápr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!