Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korra kell megtanu...

Mennyi idős korra kell megtanulni önállóan kanállal enni?

Figyelt kérdés
Állandóan azt olvasom h 1 éves meg 13 hónapos gyerekek már esznek egyedül.16 hónapos lányomnak még nem nagyon megy.Beletalál a szájába de rámeríteni nem tudja az ennivalót.Ez mennyire baj?

2018. márc. 19. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Legkésőbb ovira kell megtanulnia.
2018. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
1 éves gyerek szerintem nem eszik egyedül kanállal. Az enyém 9 hónapos és nagyon messze van ettől. Irreális 1 évestől ilyet várni.
2018. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb ovodas korra
2018. márc. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne stresszelj.

Ha amúgy megvan benne az ezirányú érdeklődés (pl. Kanalat adsz neki és úgy csinál, mintha enne) akkor nincs gond.

Az én fiam 13 hónapos, eszembe nem jutott még, hogy egyedül kéne ennie, nekem meg ezek után egész nap takarítani. Babavillára szúrok neki pl. kenyere vagy kalácsot, azt megeszi ügyesen.

2018. márc. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam másfél éves korától eszik egyedül. Nem azt mondom, hogy a legtökéletesebben, de minden nap egyre ügyesebb :) Levest még nem nagyon, csak a tésztát tudja kienni belőle, de a főzelékeket már nagyon szépen eszi.
2018. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok függ a kérdés megfogalmazásától. Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy milyen idősen evett önállóan kanállal a gyereked, akkor a 12-13 hónapos kor jön ki átlagnak a válaszok alapján.
2018. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 éves volt a fiam amikor a védőnő azzal piszkált, hogy hogy-hogy nem eszik a gyerek kanállal... Nagyokat pislogtam rá... Majd havonta szóvá tette, hogy levagyunk maradva. Eleinte stresszeltem rajta majd lesz.artam... 2 éves volt a fiam amikor végre hajlandó volt kanalat és villát fogni a kezébe viszont azonnal szinte hibátlanul evett. A kislányom ügyesebb volt, ő 2 éves kora előtt már elkezdett egyedül enni és mire 2 évesen bölcsibe került már tudott annyira egyedül enni, hogy nem halt éhen. :)
2018. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!