Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most kezdjük a hozzátáplálást,...

Most kezdjük a hozzátáplálást, ha a kakiba látszik a sütőtök akkor van értelme etetni vele másnap? 6hós elmúlt.

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Répánál és sütőtöknél megesik. Ha a hasára nem panaszkodik, akkor szerintem adhatod. Eddig csak sütőtököt kóstoltattál?

Egyébként az én fiam csak 7 hós korban érett meg a HT-ra de ennek más jele is volt, nem szívesen evett, sírt is etetés közben, a hasa is fájt mindentől. Majd 7 hós korban mindez megváltozott de pl a répa visszaköszönt ezután is, jó nagy hasfájás mellett, én ezután 1 éves korig nem is adtam neki.

A kislányom 6 hós kora óta etetem de eleinte mindenből volt, ami visszajött. Na de a hasa nem fájt. Hagytam, 2 hét múlva ugyanez, de közben úgy láttam rajta, hogy igényelné. Kérdeztem gyerekorvost, gasztroenterológust (tejallergiás úgyhogy járunk hozzá) de azt mondták, hogy attól etessem, majd hozzászokik. Így is lett, idővel normális széklete lett.

2018. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A sütőtök és a répa pont olyan, ami később is megszinezi a székletet. 10 hónapos a babám, de ha sütőtököt kap narancssárgát kakil még mindig. :) A cékla is ilyen, az lilásra színezi. Ha minden más is egy az egybem visszaköszön, akkor még várjatok a hozzátáplálással kicsit. :)
2018. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulnia megemésztenie az ételt. Mármint a gyomrának, a beleinek.

Nagyon sokáig a borsó is egészben jött ki a fiamból (amikor már ehetett ilyet). Egy éves korára rágta meg ezeket, és akkor már szépen meg is emésztette.


Ne aggódj emiatt, ismertesd az ízekkel, szép fokozatosan.

2018. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a kakival?
2018. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Ment a zöld kezecske mindenkinek.

A védőnő csak azt mondta, hogy átszínezheti.:D Azt elfelejtette említeni, hogy esetleg egy az egyben is visszaköszönhet.:D

2018. márc. 29. 17:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Babáknál gyakori, hogy amit evett, a széklete is olyan színű. Ha nem hajtja meg, vagy nem fáj a pocija, nem lehet baj!
2018. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!