Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elkezdtük a kóstoltatást,2...

Elkezdtük a kóstoltatást,2 étkezés között kínálom, szoptatott baba (5 hónapos), de most ha eszik pár kanál, vagy pár nap múlva fél-1 adagot mondjuk az almából, akkor is elég, hogy csak mondjuk 1 óra múlva kínálom anyatejjel?

Figyelt kérdés
Most még nem evett meg annyit, de 10 körül szoptattam, 3/4 12-kor almapép, utána kicsit játszott és azóta alszik, szerintem kb 2 körül tudom megint szoptatni. Vagy inkább adjak minden kanalas étkezés után is anyatejet? Vagy vizet? Még csak 3 napja kezdtük a kóstoltatást almalével, ma már pép. A védőnő tanácsolta, hogy 2 étkezés között kínáljam. De úgy látom ízlik neki, csak miattam álltunk le, szóval szerintem holnap simán megenné az egészet is akár. Utána nem szomjas vajon? Tényleg elég ha csak 1 óra múlva szoptatok kb? Minél tovább szeretnék szoptatni egyébként, nem akarom sürgetni, de úgy vagyok vele ha ízlik neki, akkor annyit adok a pépekből, amennyit kér..

2018. máj. 4. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy voltam ezzel, hogy annyit kínáltam neki, amennyit kért. Amíg nyitotta a száját. Ha már nyűgös lett, elfordult akkor abbahagytam. Így biztosan annyit evett amennyit akart.


Én úgy időzítettem, hogy ismertem, kb mikor éhezik meg és azelőtt kínáltam fél-1 órával. Így ülepedett is kicsit mire ráevett volna. Nálunk ezzel a módszerrel nem volt gond. De majd ír más is, más módszerről biztos. :)

2018. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is így csinálom, gondoltam 1 körül majd biztos eszik, ezért adtam előtte kb 1 órával. De bealudt 3/4 1 körül és emiatt elbizonytalanodtam, hogy ebben a melegben nem baj, hogy ilyen sokáig nem iszik? :) De ha meg azonnal tejet inna rá, akkor meg nem 2 étkezés között kóstolna, hanem étkezés előtt, és akkor azt hiszem hamar kiváltanánk egy étkezést, ami még nem célom most.
2018. máj. 4. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:
16%
Korai anyatejes babát 5 hónaposan hozzátáplálni.
2018. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!