Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell hozzátáplálni, ha...

Hogyan kell hozzátáplálni, ha 1 éves korig szeretném szoptatni a gyerekemet? Szoptatás előtt vagy után kell kínálni? Mikor célszerű kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Eddig szoptatás előtt kínáltam napi egyszer, viszont a tej elkezdett csökkenni, és 2 óránként evett. Pár napja, szoptatás után kb. 30 perccel adok neki egyéb ételt(eddig zöldéget, gyümölcsöt). A tejtermelés visszaállt, viszont így teli pocakkal nem sokat eszik. Ez az időszak arról szól, hogy az új ételeket teszteljük?
2018. jún. 13. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Rosszul csinálod.Az egy dolog,hogy te mit szeretnél,és mi a gyereked szervezetének a legjobb.Nem csak arról szól,hogy új ízeket tapasztaljon meg,hanem,hogy fokozatosan áttérjen a szilárd táplálékokra.6 hós kor után,már nem az anyatejnek kell lennie a fő tápláléknak.Teljesen természetes,hogy hogy egyre kevesebb lesz a tejed.Ennek így kell lennie.A tíz órait szokás kiváltani először.Legalább is nekem a védőnő így mondta.Először szilárd étel,majd ha abból már nem kér többet,akkor megkínálhatod cicivel,de nem elötte,hanem utána.Ha már nem kéri a cicit,akkor van kiváltva egy étkezés.Ameddig nem váltottál ki egy étkezést,nem kell máskor is szilárdat adni.Nyugodtan szoptathatod csak a többi étkezéskor.Most nem az a legfőbb,hogy te fenntartsd azt a tejmennyiséget,amit akkor termelt a szervezeted,mikor kizárólag szoptattál.Fokozatosan kevesebb lesz,ezt el kell fogadnod.Ettől függetlenül szoptathatsz 1 éves koráig,de tudomásul kell venned,hogy ezt egyre kevesebbszer igényli majd.

Nekem rengeteg tejem volt,tejleadó is voltam,amint elkezdtem 6 hósan hozzátáplálni,nagy mértékben megcsappant a tejem,de ez természetes.A lányomhoz igazodott.Ő 10-11 hónaposan magától letette a cicit,annyira bejött neki a szilárd étel.Szerettem szoptatni,de tudomásul kellett vennem,neki ennyi elég volt.Ez van.Neki kell eldöntenie meddig igényli,nem neked,hogy meddig szeretnéd.

2018. jún. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Tökéletesen leírta az első!
2018. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszod. Természetesen azt szeretném, ami a legjobb Neki. Így most már világos minden. Szeretném tőled kérdezni, hogy végig kell haladni az összes 4 hónapos kortól adható ételen, vagy lehet már pl. 6 hónaposnak valót is adni (mivel ez a kort már betöltötte)?
2018. jún. 13. 10:06
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Az első minden szavával egyetértek. Igen, ez az időszak arról szól, hogy megismerkedjen az ételekkel, sőt, nem csak megismerkedni kell, hanem fokozatosan átállni rájuk, mert már szüksége van más tápanyagokra is. Erőszakkal bele van verve az anyukákba, hogy anyatej mindenáron, annál jobb a világon nincs, ami így is van, de csak fél éves korig. De ez annyira van túltolva az utóbbi időben, hogy tele van minden húsz foggal - már bocsánat - csöcsön lógó, enni, rágni nem tudó másfél-két éves (vagy még jobb, 24 hónapos), tízkilós, anyatejjel alultáplált kisdedekkel. Nekem is fél éves múlt a pici, tudom, hogy nagy meló a főzés, turmixolás, mosogatás, lapátolás, romeltakarítás, stb. Szerintem sokakat ezt is visszatart a hozzátáplálástól, kényelmesebb elővenni, majd eltenni a cicit, nyilván.


Nálunk a gyerekorvos az első hat hónapban nagyon hangsúlyozta az anyatej fontosságát, ahogy a gyerek fél éves lett, viszont azt sulykolja, hogy most már egyen, rágjon, meg húst, zöldséget, gyümölcsöt egyen, mert abból tud építkezni.


Szóval ne legyen rossz érzésed amiatt, hogy távolodik a szoptatás. Teljesen jól csinálod, kóstoltasd, ismerkedjen az ízekkel! :)

2018. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
#4-es vagyok, én 5,5 hónapos korban kezdtem kóstoltatni. Nem kötelező végigmenni minden 4 hótól adható ennivalón, nyilván ez szezonális is. Nálunk pl. nem volt még sütőtök, gesztenye, de már evett sokmindent, ami 6 hótól adható. Ez nem kell, nem lehet ennyire mereven kezelni, ha letöltesz hat hozzátáplálási táblázatot, az hatféle időpontban engedi az egyes ételeket. Ezek csak iránymutatások.
2018. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek a hasznos tanácsokat!!!


Még annyit szeretnék, hogy ti hány napig kóstoltattatok egy új ételt?

2018. jún. 13. 10:21
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

1-es vagyok.Talán így lesz a legegyszerűbb.Én kaptam a védőnőmtől segédletet,nekünk teljesen jó is volt.Viszont a lányom már 3 éves,nem tudom mi változott azóta,mert mindig van valami újítás.

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Előző vagyok,persze minden baba más és más.Vannak ételek amiket az egyik imád,a másii kiköp.Nem kell kőbe vésve követni egy hozzátáplálási útmutatót,de támpontnak nagyon jó,főleg mikor kifogy az ember lánya az ötletekből.
2018. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Istenem mennyire félre vagytok tájékoztatva 😭 nagyon sajnálom ezt a helyzetet. A who ajánlás szerint a gyermeknek egy éves koráig az anyatej vagy tápszer kell hogy legyen a fő tápláléka. Fél éves kora előtt semmi mást nem is szabadna kapnia. Utána mindig szoptatás után kóstoltatunk, pont azért, hogy ne egyen még mennyiségeket, mivel a szilárd ételek nem érnek fel az anyatejjel. Így nem törekszünk egy-egy szoptatás szó szerinti kiváltására, hanem csak közös étkezések bevezetésére. 6 hósan egyszer, hét hósan már akár kétszer - háromszor kínálhatunk egy nap, így tovább egészen addig, míg a gyermek minden étkezéshez csatlakozik, miközben továbbra is igény szerint szopik, de egyre kevesebbet.

[link]

2018. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Én az utolsó válaszoló módszerét követtem. Nem olvastam utána,így kérte a lányom,így volt természetes. Próbáltam kiváltani étkezést 6 hótól,de párhuzamosan megmaradt a szoptatás is. Semmi gond nem volt belőle. Szépen fokozatosan elhagyta a cicit. Csak a reggeli meg az esti maradt meg 2 éves koráig. De akkor én választottam el.
2018. jún. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!