Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell hozzátáplálni, ha...

Hogyan kell hozzátáplálni, ha 1 éves korig szeretném szoptatni a gyerekemet? Szoptatás előtt vagy után kell kínálni? Mikor célszerű kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, 6 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást. Eddig szoptatás előtt kínáltam napi egyszer, viszont a tej elkezdett csökkenni, és 2 óránként evett. Pár napja, szoptatás után kb. 30 perccel adok neki egyéb ételt(eddig zöldéget, gyümölcsöt). A tejtermelés visszaállt, viszont így teli pocakkal nem sokat eszik. Ez az időszak arról szól, hogy az új ételeket teszteljük?
2018. jún. 13. 09:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
33%
Na még egy agyhalott WHO követő! Igenis 6 honapostol el lehet és kell is kezdeni a hozzataplalast! 10 hónapos a fiam, 5szor eszik egy nap, abból kettő ki van váltva bébi étellel,maradek három pedig tápszer (sajnos nem tudtam sokáig szoptatni). Nekem egy gyógytornász aki egyben védőnő is mondta, nem egyszer, hogy 10 hónapos kortól már a darabos ételeket kell bevezetnem, hogy használja a rágó izmait, mert ha nem akkor abból szokott lenni a jépa jetek és társai. Ész nélküli kizárólagos szoptatassal nem fogtok semmi jót elérni, persze hogy az anya tej a legjobb a kisbabák számára, na de nem életük végéig, mindenáron!
2018. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, véletlenül sem arról volt szó amit te értettél. Én vagyok a WHO-s. Mi falatkás hozzátáplálást csinálunk, a gyerek tehát rág. A tápszer az anyatejjel ér fel, tehát amikor azt adsz neki, az nem számít kiváltásnak, csak lecserélted a cicit. A pürékben nincs annyi kalória, és általában a makro összetétel (fehérje-zsír-szénhidrát arány) is rosszabb mint az anyatejben. Felesleges tömni a gyerekbe, csak azért, mert "már nagy a cicihez". Nem kizárólag szoptatok, hanem nagyrészt, mert jelenleg ez a megfelelő neki. Egy éves korára kb felé anyatej, fele szilárd, darabos táplálék. Itt az anyatej nem a szilárd étkezést váltja ki, hanem azokat a helyettesítőket, amiket eredetileg csak akkor adtak, ha nem volt az anyának elég teje: a tápszert, tejitalt, tehéntejet (és a túl korai vagy túlzott mennyiségű pürét és kását, bár ezek szerencsére már egyre kevésbé jellemzőek).
2018. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!