Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Korai elkezdeni a hozzátaplálást?

Korai elkezdeni a hozzátaplálást?

Figyelt kérdés

2hete múlg 4 hónapos a kisfiam, arra gondoltam elkezdenék vele kostoltatni, várjak még inkább??

Ti mikor kezdtétek?

Sajnos 8hetes kora óta csak tápszert kap.

Mivel érdemes kezdeni?

Anyósom már 3 hete mondja az almát , kekszet.. olyankor nem gyozom terelni a temat (marmint a keksz miatt)

Ki hogyan kezdte és mikor? Leginkább tapszeres babák anyukái válasza érdekel.:)


2018. jún. 29. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Korai még, nézd meg az ajánlásokat: sem a glutén nem való még neki, sem a cukor.
2018. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Almával, barackkal, sütőtökkel már próbálkozhatsz.
2018. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Olyan 5 hósan kezdtük, tápszeres, tél volt így sütőtököt, répát, édeskrumplit, krumplit adtam eleinte, almát is lehet, de a refluxa miatt azzal vártam kicsit. Most nyáron adnék almát, barackot, talán szilva még az engedélyezett, de nézd meg a táblázatot, illetve vannak 4 hónaposnak bébiételek, azt is lehet adni.
2018. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

A hivatalos ajanlas jelenleg tapszeres babaknal is a 6 honapos kor (vedonoi protokoll, valamint az Egeszsegugyi Vilagszervezet szerint), kiveve, ha orvosi indok van ra, hogy korabban kezd. A hozzataplalasra valo erettsegnek vannak jelei:

- megszunik a nyelvkiloko-reflex, tehat a nyelvevel nemtolja ki automatikusan az etelt a szajabol

- kepes megtamasztva egyedul ulve maradni, vagy mar ul is onalloan (vannak babak, akik joval kesobb tanulnak meg ulni, mint pl. allni, naluk eleg, ha stabilan ulnek megtamasztva)

2018. jún. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Nyugodtan elkezdheted. De ne úgy csináld ahogy anyósod mondja hanem ahogy te gondolod. Alma, meggy stb neten sok infót találsz róla.
2018. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
34%

Majdnem 6 hónaposan kezdtünk, pár nappal előtte.

Még nem érett az emésztőrendszere a babádnak arra, hogy tejen/tápszeren kívül mást is rendesen meg tudjon emészteni. Szerintem várj még vele.

2018. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

Akkor próbáld ha már figyeli a kanalat és érdekli az étel. Na meg hogy nyitja-e rá a száját.

Nálunk ez 5 hónaposan jött el és kezdetektől fogva nyitotta a száját a kanálra a fiam. Sőt, hamar megevett egy egész almát is.


Mi 5 hónaposan kezdtük almával, majd barack, a kettő keverve, aztán sütőtök, stb.


Első körben az ismerkedés a lényeg, nem a teli gyomor.

2018. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hmm. Lehet, h még várok, nem hiaba kerulom anyosommal a temat. Ő már a helyembe adná ezerrel... gondolhatjátok már 3 hósan is kérdezte mit ebédelt a kicsi?? Öhm.. vajon mit? Nincs bajom vele, csak ebben nem egyezunk mert o toltott kaposztaval kezdte kb :)


En a reszelt almának a levét akartam vele megkóstoltatni, szerintem várok még 1-2 hetet aztan meglatjuk.

2018. jún. 29. 22:03
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom hogy régen 3 hónaposan, most 4 hónaposan ajánlják a ht kezdését. Anyatejeseknél 6 hónap. En 4 hósan kezdtem el adni a gyerekemnek az almát, barackot, stb (kaptam táblazatot a védőnőmtől hogy mikortól mit lehet adni). Hozzáteszem szerintem eleg lett volna később elkezdenünk, mert a székletén is latszott sokszor hogy nem tudta rendesen megemészteni. Baja nem lett tőle persze :)
2018. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

[link]


A tápszeres babák emésztőrendszere sem erik meg hamarabb, mint az anyatejeseké, így nem kell hamarabb hozzátáplálni őket.


(Bár én a helyedben kérdező biztos nem itt kérdezgetnék, mert ez a közösség gyk-n a 6 hónapost már kolbásszal-szalonnával eteti. Orvos meg védőnő tud válaszolni.)

2018. jún. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!