Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálást szeretném...

Bogica0616 kérdése:

Hozzátáplálást szeretném lassan elkezdeni a 4 hónapos babámmal. Tejpéppel érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
A védőnővel beszéltem ma, mert szeretném hozzá szokatni a kanálhoz és a pépes ételhez a babámat. 2 hét múlva lesz 4 hónapos. Tápszeres baba szépen fejlődik. Én a sima egyszerű tejpéppel kezdenék majd belekeverve alma meg a többi társai. A védőnő azt mondta hogy felejcsem el. Őszibarackot adjak egyből majd alma italokat. De jön az ősz igy a gyümölcs nem olyan fris, mire oda jutok, hogy egy egész adagot megehet. Mi a véleményetek. Ti, higy csináltátok?
2016. szept. 22. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tejpép az nem hozzátáplálás.

Nekem mindkét gyerekem tápszeres volt, a szokott módon csináltam:

alamalé kiskanállal, majd egy kis pép, aztán ha 1 adagot megevett, akkor pár nap után jött a következő : répa, barack, körte, sütőtök, krumpli, majd ezek kombinálva.

2016. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Ezt így,ahogy van felejtsd el.Egyébként a legújabb ajánlások szerint mindegy,hogy tápszeres,vagy anyatejes,6 hónaposan kezdjük a hozzátáplálást.De ha mindenképp el akarod kezdeni,akkor maradj az útmutatóknál.


Új ételek bevezetése:

Mi legyen az első kanálban?

Az első kanál tartalma kevés gyümölcslé legyen. A legjobb az alma. Ha ízlik a babának az első falat, akkor első alkalommal akár 3 kanálkával is megehet belőle. Többet ne adjunk, hiszen nem tudni, milyen hatást vált ki a szokatlan étel a pici szervezetében. Az alma meglehetősen ártalmatlan, de előfordulhat, hogy enyhe székrekedést okoz, ezért a következő adaggal mindenképpen várjunk másnapig. Ha nem okoz gondokat a babánál (nyugtalanság, székrekedés), akkor a következő nap valamivel többet is kaphat. Ekkor már nem feltétlenül kell gyümölcslevet adni, kaphat kevés alaposan összeturmixolt almapépet is. A harmadik nap, ha tetszik neki az evés, akár egy teljes adagot (150 gramm) is elfogyaszthat, de az sem baj, ha még nem tud ennyit megenni. Új ételt mindig akkor vezessünk be, ha az előzőből már legalább 5 kanálkával képes elfogyasztani.

Víz: Kezdetben a baba szoptatás után, vagy előtt kap kanalas ételt, így evés után nem lesz szomjas, abban a pillanatban azonban, hogy valamelyik étkezésnél már csak főzeléket/gyümölcsöt eszik, meg lehet kínálni egy kis innivalóval. Ez ne tea vagy gyümölcslé legyen, kapjon inkább vizet, az jobb szomjoltó és a fogainak sem ártalmas. Csapvizet 1 éves korig ne adjunk a kicsinek, kapjon inkább forralt vizet vagy bababarát ásványvizet.


6 hónapos kortól adható

Gyümölcsök: alma, őszibarack, meggy, gesztenye

Zöldségek: burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

Gabona-pelyhek: rizs, búza, zab, kukorica, 7gabonás pehely

Minden ízt egyesével vezessünk be először, majd kombináljuk.

PL:

A krumpliból 1/3, a zöldségből-gyümölcsből 2/3: alma-krumpli, répa-krumpli, cékla-krumpli, sütőtök-krumpli keverék.

A rizsből 1/3, a zöldségből-gyümölcsből 2/3: alma-rizs, cékla-rizs, őszibarack-rizs, meggy-rizs keverék.

7 gabonás pehelyből 1/3, zöldségből-gyümölcsből 2/3: bármelyik ízhez keverhető

Gesztenyéből 1/3, zöldségből-gyümölcsből 2/3: alma-gesztenye, meggy-gesztenye, krumpli-gesztenye

Receptajánlat: Téli főzelék: Egy közepes szem burgonyát meghámozunk, felkockázunk és felteszünk főni annyi vízzel, hogy éppen ellepje. 1 szelet sütőtököt meghámozunk, kimagozunk és apróra kockázunk. Amikor a krumpli félig megfőtt, beletesszük a sütőtököt. Amikor kész, 1 szem meghámozott, kimagozott, apróra vágott almát beleteszünk és turmixoljuk. Saját levével higítjuk.

2016. szept. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont az alma a legfrisebb most. És keverve nem is szabad adni elsore semmit sem.
2016. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék még egy hónapot, és almával kezdeném, ahogy szokás. Kisfiam hasa tele lett pöttyökkel az ilyen tejpépektől, úgyhogy zsigerből elutasítom, ha valaki ilyet ajánl nekünk.
2016. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #1 ìrta

Mondjuk én a tápszeres és az anyatejes babámnál is 6 hónaposan kezdtem

2016. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha szepen fejlodik, akkor semmi nem indokolja, hogy elkezd. Meg korai.
2016. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!