Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos, anyatejes babámnál...

4 hónapos, anyatejes babámnál köteles vagyok elkezdeni a hozzátáplálást, ha a védőnő azt mondja?

Figyelt kérdés

Tegnap meglátogatott bennünket a védőnő. Kérdezte, hogy van-e elég tejem, mondtam, hogy igen. Erre ő: "Jó, akkor még várhatunk 1 hónapot a hozzátáplálással, de azért 4,5 hónaposan már adjál neki almalevet+baracklevet kanállal, mert utána nem fog enni."

Tudtommal a WHO ajánlása 6 hónapos kor.

Babám éjszaka egyhuzamban alszik 12 órát, 200 gr hiányzik, hogy megduplázza a születési súlyát (4 kg-val született, most 7800 gr), szóval tuti, hogy elég neki a tejem.

Annyira erőszakosan beszélt, meg leszólta az anyatejes babákat a körzetében, hogy nem hajlandóak enni...


2016. nov. 18. 09:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem. A vedono csak tanacsot adhat. Jelen esetben eleg furcsat adott.
2016. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Hat honaposan kell kezdeni. Ha anyatejes, ha tapszeres. Minden vedono ismerosom igy ajanlja.

En amugy magamtol is igy tettem mindharom gyerekkel. Ezt tartom jonak.

2016. nov. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
szia, hát nem vagyok szakember, csak anyuka, de ez hülyeség, kisfiamat 6 hónapos koráig csak anyatejjel tápláltam, max. néha kapott tápszeres kiegészítést, mert sokat vesztett a súlyából ez elején, de nálad, a leírtak alapján, nem látok okot arra, hogy márpedig izibe meg kell kezdeni a hozzátáplálást, kövesd a megérzésed, bőven ráérsz még elkezdni az almalét stb., a kisfiam kb. két éves koráig teljesen jól evett, viszont akkor változott valami és sajnos mostanság elég kevés dolgot hajlandó megenni (3,5 éves), marhára nem gondolom, hogy ez azért van, mert fél éves koráig csak anyatejes volt, és még további fél évig szopizott, néhány védőnőt esküszöm nem engednék anyuka és gyerek közelébe, a miénk egy angyal, minden jót nektek :-)
2016. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Miért lennél köteles??!

A védőnőnek ehhez semmi köze.


NAgy tévedés hogy attól lesz "jó evő" egy gyerek, ha minél előbb ismertetjük az ízekkel.


Három anyatejes babát tápláltam már hozzá és egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a baba igányeihez kell alkalmazkodni, az ő ütemében haladni, semmit nem erőltetni, és rendben lesz minden.

Van olyan gyerekem, amelyik 6 hónaposan lelkes volt, és van olyan, amelyiknek csak 8 hónaposan kapott kedvet.

És akkor mi van?

Ez nem verseny.

Az ember életének 98%-ban szilárdat eszik, az az 1-2 % megmaradhat az anyatejnek. Főleg ha ilyen jól fejlődik tőle és szemmel láthatólag semmiben nincs hiánya...

2016. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell.Felesleges is.Még nem áll készen a baba szervezete a hozzátápláláshoz.Nem tudná nagy részben megemészteni,amit adsz neki.
2016. nov. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a megerősítést :-)
2016. nov. 18. 09:48
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

A védőnő egy súgó ha úgy tetszik, de nem szentírás amit mond úgyhogy nem is kötelező azt csinálnod.

A védőnő is csak ember, ő is beszélhet hülyeséget, de azért többségében értenek a szakmájukhoz.

De lehetséges hogy kicsit túlságosan is magadra vetted amit mondott pedig nem ellened irányult. Nem mondta hogy kevés a tejed vagy ne lenne elég a gyereknek. Az írásodból azt érzem hogy ettől rettegsz tudat alatt.

2016. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elég a tejem. Igen volt, amikor napi 100 ml tápszer kellett, de szerencsére el tudtuk hagyni.

A szülés utáni első látogatáskor úgy indított, hogy nagy baba, biztos nem lesz elég neki a tejem..

2016. nov. 18. 10:09
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy koteles. Szerintem ezt maga a baba jelzi. Nekem ikreim vannak, tapszeresek voltak, de szepen jeleztek, amikor mar nem volt eleg nekik a tapszer es akkor kezdtuk csak el a hozzataplalast. A baba mindig adja a jelet, csak figyelni kell :)
2016. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
70%
Szia.Anyatejes babám van,nekem azt mondták a kórházban,hogy biztos nem lesz elég a tejem,mert sokat veszített ott a súlyából.6 hónapos kóráig kizárólag anyatejet kapott,15 hónapos már és még mindig szopizik,mellette pedig nagyon szépen megeszik mindent.nem kell mindig a védőnőre hagyatkozni.nem érett meg az emésztőrendszere más táplálékra
2016. nov. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!