Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babáknál mikor...

Anyatejes babáknál mikor váltottatok ki egy étkezést?

Figyelt kérdés

6,5 hós a fiam, bő egy hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Szép mennyiséget eszik már napi kétszer, de azért a cici az kell utána :D Engem nem zavar, szeretem szoptatni, de olyan sokan kérdezik, hogy váltottunk-e már ki étkezést. Jól sejtem, hogy az anyatejes babáknál ez lassabban megy? Valahogy elképzelni nem tudom, hogy ő ne keresse a cicit kaja után, bármennyit megeszik :D

Nálatok hogy van/volt?


2018. júl. 5. 07:20
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Mi 4 hónaposan kezdtük a gyermekorvos utasítására, mert baromi gyorsan alakult a mozgása (4 hónaposan forgott, tolatott, 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott) és nem hízott eleget, nem volt elég tápanyagban az anyatej. Most 7 hónapos, napi 5x eszik pépet, plusz reggel-este mindig szopizik. Napközben ő már csak elalváshoz kéri a mellemet, ebéd után szoktam magamtól megkínálni, hogy legyen egy plusz szopi, maradjon még tejem. De ha pl utazunk, akkor simán elalszik a kocsiban és elég neki a kanalazás.
2018. júl. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
4 hónaposan már 1 kaja ki volt váltva.
2018. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
7,5-8 hónapos volt amikor nem kert már tejet. Most 9 hónapos általában csak reggel és este ker anyatejet, de ritkán előfordul, hogy napközben is.
2018. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Kb. 14 hónaposan evett annyit, hogy nem kért utána cicit, és beérte egy kis vízzel.

Nem válogat, szívesen eszik mindent, de egyszerre csak kevesebbet.

Most 18 hónapos, reggel, este és elalváshoz kell neki a szoptatás.

2018. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Az én gyerekem 1 éves és ugyan tápszeres, de lassan tudunk haladni. 10 hónaposan kezdett rendesen enni és tízórai és ebéd után már nem kért tápszert. Uzsonna után azóta is kéri.. plusz reggel-este. Szóval nem csak anyatejes babák haladhatnak lassan. Ezért bátorkodtam válaszolni.
2018. júl. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
3 hónaposan keztdük a hozzátáplálást (orvossal egyeztetve), 6 hónapos volt, amikor először fordult elő, hogy ebéd után nem kérte a cicit.
2018. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
En nem valtottam ki, mert igeny szerint szoptattam, annal a hozzataplalastol fuggetlen a szopik gyakorisaga es ideje.
2018. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

24 hónapig szopott igény szerint,persze a vége felé már csak reggel és este. Konkrétan nem váltottam ki étkezést.

Inkább úgy fogalmaznék,hogy a lányom hagyta el az evés utáni cicit.

2018. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

De tuti 15 hónaposan még cicizett tízórai és ebéd után. Nagyon nehezen hagyta el a napi 2 alvást,és előtte mindig kellett a cici.

De én nem problèmáztam ezen. Ha kérte,kapott :) .

2018. júl. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10 hós, igény szerint szopik, de elég jól beállt a ritmusunk. Napi háromszor (néha négyszer) kínálom kajával. Reggel ébredéskor szopi, egy óra múlva kb reggeli (kása, gyümölcs), délelőtt alváshoz szopi, ébredés után ebéd (darabos, hasonlót kap mint amit mi eszünk), délután alváshoz szopi, gyakran ébredéskor is kér, mert elég hosszan (akár 2.5-3 órát is) alszik, ha nem, akkor uzsonnára is gyümölcsöt kap, aztán 6 körül vacsora, elalváshoz pedig szopi. De nem mondanám, hogy három étkezés ki van váltva, mert legfeljebb Ebédkor eszik meg teljes adagot, amúgy inkább csak kóstolgat, ismerkedik, hiszen nem akkor etetem, amikor már nagyon éhes, hanem kb 1, néha 2 órával szopi után.
2018. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!