Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tej bevezetése. Mit gondolsz...

Tej bevezetése. Mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés

Már olyan sok ajánlás van róla, és elég megosztó a vélemény is az anyukák közt. Van, aki már pici korban tejet ad felesbe, aztán tisztán.. Más meg több évig nem is ad egyáltalán.. A legújabb ajánlás azt mondja, hogy 3 éves kor alatt nem igazán ajánlott a tej.. Mondjuk én ezt baromi hülyeségnek tartom.

Tesóim és én is kicsi korunk óta tejet kaptunk, meg tejbegrízt és semmi bajunk nincs, unokatesómék szintén.. De most akkor ebben mi az igazság? Mehet a tej, vagy nem? Te mikor vezetted be?



2018. júl. 11. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egy éves kor után vezettem be kizárólag forralva.
2018. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Azért 20-30 éve mas volt a tej, mint most. (ahogy minden más étel-ital is). Az allergiák ellenben agresszívabbak és gyakoribbak mint a mi gyerekkorunkban.

2 éves kortól adtam tejet a nagyobbiknak, a kicsi még egyéves sincs de nála is így tervezem. A 3 már túlzás....

2018. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%

Én is kétéves kor után tartom ideálisnak.

Igaz, hogy régen már kb. újszülött kortól tömték a gyerekeket tehéntejjel, tejes dolgokkal, de azért pl. a mi generációnk is milyen már... :( Népbetegségek lettek az allergiák, rengetegen tejérzékenyek, glutén, cukorbetegség, inzulinrezisztencia, pcos, ezeknek mind az étkezéshez van közük!

Az a baj, hogy a tej sem olyan már, mint régen, pl. a nagyszüleink idejében vagy azelőtt! A teheneknek is tápot adnak, hogy több tejet adjanak, tesznek bele serkentőket, ami ugye hormon! Szerinted milyen hatással van egy kisgyerekre?

Azzal, ha vársz, nem veszít semmit a gyermek! Lehet, hogy nem lesz baja, de lehet, hogy igen! Minek kockáztatni?

2018. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmifele 3 eves kori ajanlas nincs, ezt csak nemelyik gyakoris anyuka mondogatja itt. Egy eves kor a hivatalos ajanlas.
2018. júl. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lányom tejfehérje allergiás lett. 1 éves kora elott kapott babáknak szánt tejpepet és már attól is allergiás reakciója volt. Most 1 evés fiam még nem kapott tejet, de 2 éves kora előtt biztos, hogy nem is fog. Aztán majd meglátjuk.
2018. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Mi 1 éves kor után kezdtük el.

Előtte joghurt meg túró, tejtermékek voltak, de tiszta tej később.


Én nem hígítottam, tisztán a bolti 2,8-as tejet adtam forralás nélkül.

Első alkalommal tejbegrízzel főzve, aztán pár alkalom után kakaó formájában.


Másfél éves a fiam és már nem fogadja el a tejitalt, úgyhogy kakaót iszik. Nincs kiütése, nem fáj a hasa, semmi.


Alapvetően én nem vagyok tej ellenes, nekünk sincs egészségügyi bajunk tőle, így szinte biztos voltam, hogy neki sem lesz. Be is igazolódott. Szerintem ez hajlam kérdése.

2018. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!