Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi lehet a gond? Mit tehetnék?

Mi lehet a gond? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Adott az én 8 hós gyermekem, aki igény szerint szopizik, cumija sincs. 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Eleinte szorította össze a száját a kanál láttán, de egyszer becsempésztem, akkor rájött, hogy ez jó. Még kellett pár nap, mire rájött, hogy nyissa a száját. De az etetés eleje így is mindig fakszni volt, szájzár, akár nyafi, egy-két falat után evett. Regtelizett és ebédelt is, mondhatjuk, hogy mennyiséget, de az most kevésbé izgat...olyan is volt, hogy addig nyafizott, amíg kanalasat nem kapott, cici nem kellett.


Aztán egyszer csak teljesen elutasító lett. Meglátta a kanalat, abban a pillanatban sírni kezdett. Tartottam majdnem 2 hét szünetet.

Pár napja kezdtük újra, apránként, de megint az van, hogy alig hajlandó megkóstolni, utána viszont eszik, bár egyelőre csak pár falatot. De tegnap meg ma megint fakszniba ment át, nem kéri, nyafog, tiltakozik.


Amit próbáltam:

1. Falatkák-darabkás: bulátán kívül semmi nem izgatja, azt felcsippenti, elnyammog egy kicsit, gyakran az első kanalas falatot így fogadja el, utána eszik kanállal.

2. Saját kanál: nála is egy, nálam is... hiába.

3. Ujjamról kóstolás, utána kanál. Ez még annyira se...

4. Fájdalomcsillapító, hátha a foga miatt nem jó a kanál.


A helyzet az, hogy sokkal jobb a kedve, amikor eszik, és gyakran kedvet is kap hozzá, de az eleje egy fakszni, amíg hajlandó megkóstolni. Azt érzem, hogy enne, de valamiért bizalmatlan. Így azt se tudom szinte, hogy mit enne szívesen, mert ha tudnám, hogy van kedvenc, azzal kínálnám. Nem a mennyiség érdekel, szopizhat is, amennyit akar, csak nem értem. :(


Valami tanács esetleg?


2018. aug. 2. 15:34
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, igen, szóval ma meg tegnap is evett, csak fakszni van.

Tejpépet is próbáltam, az se kellett.

Nem vagyok hajlandó zsarolni, fenyegetni (nem is lehet egy ennyi idős gyereket, de amúgy se), se betenni mesét. A probléma hátterére akarok rájönni. :/

2018. aug. 2. 15:37
 2/4 Misike21 válasza:

Szia hál Istennek nálunk ezzel nem volt gond .

Talán segít :


[link]

2018. aug. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Misike21 válasza:
2018. aug. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veruskakukucska válasza:

Próbáld ki azt, hogy neki nem adsz, hanem te eszel előtte és várd meg, míg érdekelni kezdi és ő kéri. Közben véletlenül se kínálgasd.

Vagy csak készíts a keze ügyébe pár falatot, hátha...

Az erőltetés sosem jó, örökre nyomot hagyhat benne.

A lényeg, hogy önként egyen.

2018. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!