Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálási gondom van a...

Hozzátáplálási gondom van a babámmal, mert mindent kiköpköd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 6,5 hónapos, 5 hós kora óta próbálkozunk hozzátáplálással. Már kóstolt sok mindent, de igazán semmi sem jön be neki. Evett eddig: alma, barack, banán, körte, sütőtök, krumpli, répa, borsó, kis csirkehús. A glutén bevezetése is folyamatban. Amikor beteszem a székébe, hogy eszünk, szinte már látom a szemein, hogy előre unja az egészet. Pár kanál után, sóhajtozik, köpköd, jár keze-lába. Próbáltam kanalat adni az ő kezébe is, hogy interaktív legyen a dolog, de pár alkalom után már nem érdekes az sem. Ettem előtte, miközben őt etettem, nézi is nagy erővel, de amikor neki adom a falatot, semmi lelkesedés. Nem görcsölök rá a dologra, nem zavar, ha maszatol, a köpködés újkeletű dolog, de bízom benne, hogy elmúlik, ha nem reagálom le...Így néz ki a napirendünk:


6:00-7:00 között 210 ml tápszer

ezután még visszaalszik kb 9 óráig.

9:30-10:00 gyümölcs (kb 50-80 g a max, de ez is küzdelmes.)

11:30-12:00 főzelék (50-80 g) utána megeszik 170 ml tápszert.

Ekkor már álmos, ezért alszik 30 percet-1 órát.

15:00-16:00 között 180 ml tápszer.

Megint alszik.

19:00 fürdés, utána vacsi 200 ml tápszer.

Ő este 8-kor már alszik, és nem kel éjjel enni.


Szeretném, ha öröm lenne neki az evés, de eddig nem úgy néz ki. Én úgy érzem, ő nem éhes még, amikor kapja az ételt, de nem igazán tudom, hogyan alakíthatnám át a napirendünket, hogy ennél kevesebbszer egyen, de a tápanyagbevitel is megtörténjen.

Mondjátok, hogy nem cumisüveggel a kezében fog férjhez menni, mert most nagyon aggódom...



2018. aug. 30. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

A köpködés azt jelenti, hogy nem kéri. Itt meg kell álnod és ne adj többet neki.

A leírtak alapján még nem igazán érett a hozzátáplálásra. Ha pár kanállal elfogad, annyit adj neki, ha semennyit nem kér, akkor ne erőltesd, kapjon csak tápszert.

2018. aug. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ki fog alakulni. Lehet, hogy még nem érett hozzá eléggé. Fiammal is nehézkes volt, igaz ő anyatejes volt, de mikor jöttek a zöldségek, nekünk is gond volt, mert alig evett belőlük, semelyik sem ízlett neki. Én is sírva hívtam a védőnőt, hogy nem eszi a répát! :) Nyugodj meg, ne görcsölj rá, próbálkozz, aztán majd rákap ha megérik rá!
2018. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Napold el a dolgot, nem érett még rá. Azt fogod elérni, hogy meggyűlölteted vele az egészet. Az enyém 8 hónaposan kezdett enni gyümölcsöt is, előtte az ég világon semmit, egy kanál almalevet sem.
2018. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes amúgy, mert van, hogy köpköd, de aztán meg egyből nyitja is a száját... most akkor kéri, vagy nem? Néha kicsit összezavar az eltérő reakció. Amúgy köpködni nagyjából egész nap köpköd, valamiért ez nagyon tetszik most neki pár hete.
2018. aug. 30. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!